Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám fején kullancs lehet?

Kiskutyám fején kullancs lehet?

Figyelt kérdés

tegnap simogattam a kis fejét, és észre vettem, hogy valami van rajta. Úgy néz ki mint egy nagyon kicsi bőrkinövés, vagy nem is tudom, hogy mondjam. Kan kutya, és (viccesen fog hangzani) úgy néz ki ez a "kinővés szerű dolog" mint a cicije, tehát arra hasonlít. Létezik, hogy így nézhet ki egy kicsi kullancs is? vigyem orvoshoz, vagy próbáljam meg házilag eltávolítani?

köszönöm a rendes válaszokat



2012. jún. 16. 07:22
1 2
 1/12 eNerdzsy ***** válasza:

A kullancs sötét szürke, gyöngy szerű, idővel egyre nő (akár 6-7mm átmérőjű is lehet)- mivel tele szívja magát vérrel.


Ha ilyen a kutyuson a "kinövés" akkor ez kullancs. Ha megpróbálod kiszedni arra vigyázz, hogy amit már kiszívott, ne nyomódjon ki belőle.

2012. jún. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ohh de guszti, tiszta para vagyok miatta lehet orvos lesz belöle mert félek hogy elrontom :S és csak kárt okozok a "segitségemmel" :(

köszönöm

(amugy ez nem sötét szinű, hanem olyan bőrszinü, és kicsi)

2012. jún. 16. 07:54
 3/12 anonim ***** válasza:

Érdemes ilyen kullancs kiszedő kanalat használni:

[link]


Amúgy is jó, ha van otthon, mert bármikor szükség lehet rá akár kutya akár ember esetében. A csipesszel könnyen összenyomhatod a kullancsot, ezzel viszont kizárt!

2012. jún. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és amugy mennyi időt várjak mig kiderül tényleg kullancs -e? lehet hogy csak tényleg egy "vadhús" szerű kinövés :-S
2012. jún. 16. 07:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy benne biztos, hogy mi az akkor inkább vidd el dokihoz. Egyébként a kullancsnak látni a pici lábait is.
2012. jún. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen, értem, csak ez annyira kicsi( kb 3mm) hogy a tövét sem látni rendesen :( lehet doki lesz belöle, én nem nyulok hozzá, nehogy kárt tegyek
2012. jún. 16. 08:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Vidd el minél hamarabb. Mert ha kullancs, akkor el kell távolítani mielőtt megfertőzi a kutyád.
2012. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű, hogy kullancs. Mikor pár hete az án kutyusomban volt, pont a cicije mellett találtam rá (szuka kutya), és tök olyan volt, mintha még egy cicije lenne. Szóltam anyumnak, de mire elkezdtük volna kiszedni, magától kijött, elég dagi volt már. :D
2012. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
na sziasztok, végül kiderült, hogy szemölcs -.-, én meg jol beparáztam, de örülök hogy legalább nem kullancs. köszi a válaszokat, sziasztok
2012. jún. 21. 11:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Szuper. Örülök, hogy jól van az eb. Csináltak valamit a szemölcsel, vagy nem okoz gondot.
2012. jún. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!