Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem egy hároméves labradorom...

Nekem egy hároméves labradorom van. Sajnos nem lett meg nevelve kicsi korában. Igy ugrál harap egy picit, tehát neveletlen. Csak mot kaptunk észbe hogy megkéne valahogyan nevelni. De hogyan? Ebben a korban.

Figyelt kérdés
amugy barátságos kutya.mikor milyen a kedve. van amikor nagyon türelmes van amikor olyan vad mint egy medve
2009. júl. 5. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármennyi évesen meg lehet nevelni. Az enyém menhelyről kihozott, 7 éves kutya volt, akkor tanítottam meg láb mellett normálisan közlekedni. Nem vagy elkésve.

Figyelmedbe ajánlom a Póráz két végén c. sorozatot, nagyon hasznos tanácsokkal látja el a gazdikat.

Van a közeletekben kutyaiskola?

Ha nincs, próbálkozz jutalomfalatokkal tanítani. Elég hosszadalmas lenne leírni, hogyan kell tanítani, de inkább linkelek:

http://www.youtube.com/watch?v=gog5HXU4hoU&feature=PlayList&..

De csomó "how to train" van még youtube-n. Sajnos az alapoknál kell kezdeni, de megéri. Ne légy vele türelmetlen. Ha van még kérdésed, küldj privátot.

2009. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Hosszabb ideig tart, de természetesen lehet nevelni. Mivel ti nem értetek hozzá, ezért menjetek kutyaskolába, ott megtanuljátok a kutyával való kommunikációt, hogy hogyan foglalkozzatok vele.
2009. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Kutyaiskola én ezt tudom javasolni.
2009. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet nevelni ebben a korban. A kutya az első két évében a legfogékonyabb az új ismeretekre, de később is bátran lehet próbálkozni bármivel, persze jó sok türelemmel, és még több elszántsággal. Éppen valamelyik kérdésre írtam ugyanezt, hogy segédoktató vagyok egy kutyasuliban. Eljött hozzánk egy hétéves német juhászkutya, a gazdija meg panaszkodott, hogyha a kutya érzékeli, hogy nincs rajta póráz, se kép-se hang, rohan előre a nagyvilágba, utakon keresztül, kocsik között, nem érdekli, merre. 4 hónap mindennapos gyakorlás után a gazdijával úgy rendbeszedtük a kutyát, hogy az légszimatból 70-80 méterről első hívásra bejött és beült a gazdi elé. Gyönyörű volt nézni.

Szóval ne bánkódj, rendben lesz minden, de érdemes felkeresni egy kutyaiskolát! Mégpedig azért ajánlom inkább, mert az otthoni próbálkozásokhoz már túl érett a kutya, megvannak a maga szokásai, és több az esélye, hogy sikertelenséget és elbátortalanodást okoz.

Egyszóval, sok sikert!

2009. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!