Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyás szakmák vannak?

Milyen kutyás szakmák vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Egy 13 éves lány vagyok !!

Imádom az állatokat főleg a kutya, macska, ló , ;)

Nagyon szeretnék kutyával felnött koromban foglalkozni de nem tudok olyan állást!

Sajnos állatorvos nem lennék mert egy oltástól sajnálnám a kutyát, egy vérző állat előtt meg sírnék... tehát ez nem jó ötlet :/

Olyan állást szeretnék amiből azért megálni is lehetne vagy más állás mellett is jó

Szerintetek ?? Ötlet?



2012. jún. 16. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Állatorvos, kutyakozmetikus, kutyaidomár, sintér.
2012. jún. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
kutyaoktató,menhelyi önkéntes,állatorvos asszisztens,kutyakozmetikus,kutyamasszőr,tenyésztő, kutyás rendőr,kutyás őr,
2012. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
kutyás rendőr, kutya kozmetikus :)
2012. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A Kutyatenyésztést én is gondolkodtam de ahhoz rengeteg pénz kell nem?? Egyeltalán megérné mert annyi menhelyi kutya van és lehet hogy ők is oda kerülnének nem?
2012. jún. 16. 16:51
 5/13 anonim ***** válasza:

"Egyeltalán megérné mert annyi menhelyi kutya van és lehet hogy ők is oda kerülnének nem?" Ezek szerint te szaporítani akarsz...

Normális esetben egy tenyésztő odafigyel a kutyáira, tehát egészséges és fajtatiszta kutyákkal foglalkozik, és jó drágán adja őket (némelyik kiskutya majdnem százezer forintba kerül, de a felébe legalább). Kicsi rá az esély, hogy ha valaki vásárolna tőled egy kiskutyát utána az menhelyre kerülne. Aki rááldozza a pénzt és nem szaporítótól vesz olcsóbban, vagy hoz el ingyen az azért törődni szokott vele...

2012. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kutyás rendőrt és hasonlókat szerintem felejtsd el, mert ez így ilyen formában marhaság.

Elsősorban rendőrnek kell lenned, (aminek nehéz megfelelni, ha te nem vagy elhivatott a szakma iránt, csak a kutya érdekel), aztán nálunk abból szerintem nem lehet megélni. A kutyákat csak bizonyos esetekben vetik be, nem úgy képzeljétek el, mint a filmekben, hogy van egy rendőr, aki a saját kocsijával furikázik, a kutyával az anyósülésen (akit még a társának is hív).

2012. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam hogy több száz kutyát alltatnak el naponta és én még többet "csinálnék"??Na min1 tudtok még foglalkozást?
2012. jún. 16. 16:58
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja értem. Hát igen...

Akkor kampányolhatnál az ivartalanítás mellett, hogy ne szülessen annyi kiskutya feleslegesen, amikor az utca és a menhelyek is tele vannak velük.

Vagy létrehozhatnál hozzád hasonló állatbarátokkal közösen egy menhelyet, vagy valami kutyamentő állomást. Sokan nagyrészt adományokból tartják fenn magukat, szóval talán akkor is működhetne, ha nem vagy milliomos...


Amúgy a kutyakozmetikus jó, mert ott nincs oltás vagy vér és viszonylag vidám munka, sok kutyussal. Manapság már van is rá kereslet, mert sokan viszik ilyenhez a kutyájukat.

2012. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vagy külföldön vannak pl. kutya-cica szállodák. :)

Ha a gazdi elutazik, ott lehet hagyni az állatot, ott etetik és vigyáznak rá, foglalkoznak vele.

2012. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mentőkutyás egyesületeket javaslom
2012. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!