Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Ma a menhelyről hazahozta...

SOS! Ma a menhelyről hazahoztam egy 10 hónapos kutyust-ez nem volt betervezve-de most itt van, mindenkinek tetszik. Felmerült pár kérdés?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki benyögi,hogy kereső-TUDOM-de ott is rengeteg mindent írnak és nekem idősebb kutyám van már.

1.Egy ilyen korú kutyának,milyen tápot ajánlotok és még meddig kell azt ennie?

2.Szobatisztaságra,hogy tudom leggyorsabban megtanítani?

3.Marmagassága 47 centi és csupán 10 kilós az egész kutyum.Hány kilóra kéne felhízlalnom?


Nem beteg,az összes oltása megvan,van chip.

Valami jó kutyatrükkös könyv?


Köszi a válaszokat.


2012. jún. 16. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

101 kutyatrükk című könyv állítólag jó, bár én nem használtam még. Valahol úgy tudom ingyen is letölthető a netről. De persze előbb szerintem az alapokra tanítsd meg.

Volt már kutyád valamikor? Ha nem, akkor segíthet a Póráz két végén című műsor. Nem tudom most épp adják e (Sprektrum-on szokták), de ha jól tudom azt is megtalálod a neten. Igaz ott problémás kutyákkal foglalkoznak, de a szobatisztaág, engedelmesség terén szok hasznosat láthatsz.

Ne álljon soha előtte a kaja, amit nem eszik meg az otthagyást követően 5-10 perccel vedd el.

2012. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legjobb a premium vagy super premium táp, még inkább junior, közepes vagy nagy testű kutyáknak, lehetőleg ne legyen csirkés, mert sok kutyánál kialakulhat csirke allergia. (pl. Brit, Brit care, Cibau, Pro plan, Eukanuba, Taste of the Wild, Belcando, stb.)


A szobatisztaságra úgy a legkönnyebb szoktatni, hogy minden evés és nagyobb ivás után, illetve 3-4 óránként leviszed és addig maradsz kint vele, míg el nem végzi a dolgát. Segít ilyenkor a helyzeten, ha más kutyákkal találkozhat vagy a másik ebedet is leviszed. Ha kint végzi el a dolgát, akkor míg nem lesz 100%-osan szobatiszta, mindig nagyon örülj neki, mehet egy kis játék vagy jutifali is. Hatásos, ha nem takarítsz fel egy-két ürülékét, így a szagán érezni fogja, hogy ez a számára kijelölt WC, itt szabad ürítenie. Ha a házban ürít és pont rajtakapod, nyugodtan letilthatod, rászólhatsz erősebben. Ha már megtörtént a baleset, utána soha ne büntesd.


Még nagyon fiatal, ne hizlald fel. Akkor jó, ha végig simítod az oldalát finoman és jól érezhetőek az első 4-5 bordái. Még növésben van és minden egyes fölösleges gramm keményem megterheli az ízületeit.


Tanításhoz a klikkert javaslom, ez a jelenlegi legkorszerűbb, legeredményesebb és leghatásosabb tanítási mód (nem hiába ezzel képzik már a rendőr és kereső kutyákat is, és sok mentő és terápiás ebet). Ezt olvasd el hozzá: [link] Itt az alap hat tanítási technika van leírva, illetve egyes feladatok is részletesen. Ha ezeket tudod, már bármilyen komoly feladatot, trükköt fel tudsz építeni egyedül is. :) Jó kutyázást!

2012. jún. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Erre,hogy reagáljak?

Bekakilt a szék alá és ráfeküdt :O nem hajlandó felállni persze felemeltem elvittem fürdeni..

2012. jún. 16. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!