Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felmerült 11 kutyás kérdésem?...

Felmerült 11 kutyás kérdésem? Ha kapok rájuk választ, akkor akár holnap lehet már kutyánk.

Figyelt kérdés

1. Vannak menhelyen olyan kutyák akik tetszenek.Legjobban egy 9 hónapos jön be,de vannak 2-3 hónaposak is akik tetszenek.

DE!-mindenki azzal ijesztget,hogy vegyek fajtatisztát,mert az nem beteg és ezzel jajj de megjárom majd az állatorvost.

Ez mennyire igaz?Ne vegyek menhelyit?


2.A kor mennyire fontos,milyen hátrányom lehet egy 9 hónaposnál?


3.Közepes kutyának milyen márkájú hámot vegyek?Mire kell figyelnem?


4.Valami jó webshop (budapesti átvétellel),ahol rendelhetek tálkákat,ételt,hámot ilyesmiket.


5.Budapesten a belvároshoz közeli valami jó állatorvos,akivel van személyes tapasztalatotok?


6.Hol és mennyiért csináltathatok kutyaútlevelet,ha van chipje?


7.Olvastam itt,hogy Prémium vagy Szuper Pérmium táppal kell etetni,hány hónapos koráig?


8.Főzhetek neki én?Ha igen,milyen ételeket?Miket nem adhatok?


9.Mi a legjobb jutalomfalat? - Márka.


10.Érdemes -e kutyasuliba járatni?Ha igen, Budapesten merre van valami jó?


11.Amikor már ehet felnőtt ételt akkor milyen húst vehetek neki?Csirkefarhát vagy valami más?Milyen mennyiségben?Ti mivel etetitek,ha nem boltival?-Főztök?Ha igen akkor mit.


Köszönöm,hogy időt szakítottatok rám:)

Ha lehetséges írjátok le milyen kutyátok van és a válaszokat pontba szedve.

7.Kullancselleni oltást kapjon VAGY valami cseppeket,sprét ilyenek?



2012. jún. 16. 18:30
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Dejó,köszi a rengeteg tippet.

De az én kutyám hosszabb szőrű kócós típusú lesz,nehéz átnézni 100%-ra.

Ennyi idősen mennyit lehet terhelni?Eljöhet velem több napra kirándulni?

2012. jún. 16. 19:35
 12/22 anonim ***** válasza:

1. Ez egy kicsit visszás kérdés. Én nagyon támogatom, hogy menhelyről hozzon valaki ki kutyát, de persze, mivel 99%-ban szaporított ebek vannak ott, nagy eséllyel előfordulhat, hogy valami betegség ki jön majd szerencsétlen párán. Ettől függetlenül, ha valami gondja lesz a kutyának, a legtöbb menhely segíteni szokott, amennyiben a gazda rászorul. És ha nincs komoly elképzelésed egy adott típusú kutyáról, nincsenek még nagy céljaid, hogy keményen dolgozz vagy sportolj vele valamit, amire csak egy bizonyos fajta felel meg, akkor érdemesebb menhelyről választani kutyát. :)


2. Kicsit könnyebb lesz egy kamasz kutyával, mert már nem olyan törékeny és már ekkora egész szépen kialakult az egyénisége, jól tudsz hozzá alkalmazkodni az életmódjában, alap viselkedésében. Viszont nehezebb is, mert pont kamasz korban van, jellemzően igen sok problémával. A kötődés szempontjából a kora nem sokat jelent, mert ha megfelelően neveled, hamar kialakul normális mértékben.


3. Én alapjáraton a julius k9 hámokra esküszöm, ezeket bármilyen méretben lehet kapni és tényleg profi hámok. De míg a póráz fegyelem nem lesz tökéletes, ne használj hámot, mert csak megnehezíti a dolgodat. Míg nem fog mindig szépen, láb mellett közlekedni, addig egy sima nyakörv a legideálisabb.


4. Budapesten is van Fressnapf, ha jól tudom, ott mindent beszerezhetsz, de igen sok más kisebb kisállat felszerelési és eledeles bolt is van. A webshopok között szerintem a webkutya és a zoofast a legjobb.


5. Én nem vagyok pesti, így nem is ismerek ott állatorvosokat. Egyedül dr. Szabó Mariannt tudom javasolni, ő kezelte az előző kutyámat remek eredményekkel, mikor rákos lett. Úgy tudom, ő a daganatos megbetegedések kezelésére is specializálódott. De persze nézz szét jól, akár a menhelyi dolgozók véleményét is kikérheted.


6. Már nem emlékszem, de mintha az állatorvos állítaná ki az útlevelet, de javítsanak ki ha tévedek. Feltéve persze ha a kutya chippezett. Nekünk, ha jól emlékszem, úgy 5000 körül volt 3 éve.


7. Ez főleg az első egy, másfél évben fontos, bár én a felnőtt kutyámat is super premiummal etetem és, ha csak lehet, élete végéig is ezzel fogom. De a közép kategóriás tápok is egész jók, persze.


8. Persze, főzhetsz, csak arra figyelj, hogy ne fűszerezd meg az eledelét és számára káros vagy felesleges dolgokat ne adj. Pl. ne adj semmit, amiben kakaó van, szőlőt nem ehet, krumpli fölösleges neki, stb. Jó, ha főleg rizs alapú az eledele és ehhez jön hús, zöldség minden mennyiségben, kis gyümölcs, időnként túró és tojás.


9. Én jutalom falatnak mindig nedveset használok, sajtot, sonkát, párizsit, virslit, stb. A szárazat nehezebben tudják lenyelni a kutyák, gyakran a gyors nyeléstől és a futás kombinációjától elkezdenek kicsit fuldokolni, míg a nedves kaja könnyen lecsúszik. Illetve a száraztól nagyon hamar megszomjaznak és nem is olyan intenzív az illata, mint a nedvesnek, nem mindig olyan jó a motivációs ereje.


10. A menhelyi kutyák gyakran egyébként is problémásak, de ha nem megfelelő a sorrend, ha gondok merülnek fel, akkor bizony nagyon is érdemes suliba járni. Miután elhoztad a kutyát azért, várj legalább néhány hetet, akár pár hónapot is, hogy kicsit össze szokjatok, hogy kialakuljon valamilyen kapcsolat köztetek. Ezalatt az idő alatt látni fogod, hogy mennyire bírsz majd a blökivel, mennyire tudod kontrollálni. Lehet, hogy semmi szükségetek sem lesz a sulira, ez a jobbik eset. Ha mégis akadna valamilyen gond, amit egyedül nem tudsz megoldani, akkor viszont én a tükör sulikat javaslom. Pesten három ilyen suli van, azt válaszd persze ki, amelyik a legkényelmesebb neked. Itt megtalálod őket. [link] A tükör suli első sorban a viszony rendezésére fektet hangsúlyt, a megfelelő kötődés kialakítására, a szocializációra, a kutya-gazda kapcsolat megfelelő szintre hozatalára. Jellemző -talán egyedül az országban- hogy a póráz fegyelmet leszámítva a kutyák teljesen szabadon mozognak és dolgoznak mindig. Ez gazdi suli. Téged tanítanak meg, hogy hogyan lehetsz hiteles és megfelelő vezetője a kutyádnak, ők csak hátulról segítenek neked. A te feladatod, hogy a kisebb-nagyobb problémákat leküzd, az oktatók csak téged készítenek fel, hogy ezt eredményesen végre tudd hajtani. Másod sorban az életmód a fontos ebben a módszerben, hogy megtanuld, hogyan tudod kellően levezetni a kutyád ösztönenergiáit, persze szintén szabadon, hogyan tudod kielégíteni akár a fővárosban is a szellemi és fizikai igényeit, hogy egészségesen tudjon élni veled a városban. A tanítás áll a leginkább háttérben. Klikkeres tanítást használ a tükör módszer, melyet az életmódnál és a viszony rendezésénél is kiválóan lehet használni. A klikkeres tanítás csak pozitív megerősítéssel dolgozik, ez a jelenlegi legfejlettebb és legeredményesebb tanítási technika is. (Nem hiába használják már a rendőr és kereső kutyák képzésénél is és egyre több mentő és terápiás ebnél.)


11. A csirkefarhát remek a kutyának, de javaslom, hogy próbálj házit venni, ne boltit, mert a bolti csirkéket olyan tápszerrel etetik, amire sok kutya allergiás lehet. Egyébként ezt szinte korlátlan mennyiségben kaphat. Emellett még kaphat marha csontot és húst is, de csak főtten!


12. Én a hosszú szőrű kutyámnál Kiltixet és még fölé Neostomosant használok, mert a legtöbb spot-on-ra allergiás. Tapasztald ki, melyik a leghatásosabb nálatok, minden kutya másként reagál a külső parazita ellenes készítményekre. A babesia elleni oltást nem javaslom, mert korán sem nyújt 100%-os védelmet és úgy tudom előfordul, hogy legyengíti a kutya természetes immunitását ez ellen a vírussal szemben.

2012. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Persze, mehet kirándulni nyugodtan, csak ne erőltesd neki a mozgást. Arra gondolok, hogy még úgy fél évig ne biciklizz és fuss vele hosszan. :)
2012. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Egyre magabiztosabban megyek érte holnap:)

Még egy kérdés,a holnapi program szerint a családdal pilisbe autóval mennénk kempingezni,szerintetek jöjjön velünk és ott lehet vele játszani?De ugye csak pórázon,hogy ne fusson el..Vagy maradjak vele otthon?

2012. jún. 16. 20:22
 15/22 anonim ***** válasza:

1. Nagyszüleimnek is volt menhelyről kutyájuk. 18 évesen halt meg. Egy fajtatiszta is lehet ugyanúgy beteg, mint egy menhelyi.

2. Nem számít, szerintem. Én jövőre tervezek örökbe fogadni egy idősebb kutyát kb. 5 éves kortól :)

3. Hát szerintem a Rogz vagy Red Dingo. Strapabíró (legalábbis nálunk elég sokáig szokták bírni)

4. [link]

Innen elég sokszor rendeltem tápot. Szerintem ez a legjobb :)

5. Nincs tapasztalatom

6. Orvoshoz, és én úgy tudom, hogy kötelező is a chip.

7. Mi végig Royal Caninnal etetünk kölyökkorától-öregkoráig.(Mindegyik kutyánknak ez a márka vált be, de jó táp még az Acana, Orijen)

8. Igen, mi szoktunk rizst-csirkemáj-csirkehusi.

9. Mi sajttal vagy virslivel szoktunk jutalmazni

10. Szerintem érdemes kutyasuliba járni. Én mindig is szerettem, akár megtudtam volna tanítani a kutyámnak, akár nem, jó volt a társaság. A kutyám jobban szocializálódott. Lett kutyás társaság, akikkel néha szerveztünk túrákat stb. Szóval szerintem nagyon jó. Mindenféleképp valami tükörmódszeres sulit néz.

11. -

12. Nálunk csak a fronline combo vált be. Egyszer se használt egyik erre a célra tervezett nyakörv se.

Igen a kutyát elviheted már túrázni magaddal, de ne nagyon futtasd, persze amit fut magától az nem baj, csak ne futtasd pl. bicaj mellett stb.stb.

Sok sikert a kutyushoz :)

2012. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én csak az 1.-re válaszolnék. Én egy 3 éves keveréket vettem magam mellé menhelyről. 3 hónap alatt úgy kötődött hozzánk, hogy épp hogy csak nem beszélt azzal az okos kis fejével. Minden rezdülésünket ismerte. 9 hónaposan még kölyök a kutyus, semmi hátrányod nem lesz. Hajrá!
2012. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

1. Ha nincs tenyésztési célod vagy nem szeretnél kiállításra járni, akkor egy menhelyi kutya is jó. Legalább megmentesz egyet a biztos haláltól. Lehet, hogy az elején többet kell költened állatorvosra, de ez egyáltalán nem biztos.

2. A kutya temperamentumától is függ, illetve, hogy milyen "nevelést" kapott korábban. Türelmesnek kell lenni vele és akkor nagyon hálásak tudnak lenni.

3. Én a Julius K9 hámokra esküszöm, mert strapabíróak.

4.kedvencek.net

5.Nem vagyok pesti, így erre nem tudok válaszolni.

6. Állatorvos állítja ki, 1-2 ezer Ft, pontosan nem tudom.

7. Középkategóriás táp is megteszi, én felváltva szoktam neki adni tápot illetve házi kosztot (pl. főtt csirkefej, farhát is jól szétfőzve)

8. Hüvelyeseket ne (borsó, bab), káposzta, krumpli szintén ne. De majd kitapasztalod, hogy mit szeret. Az enyém pl imádja az almát és a narancsot. Pár szem cseresznyét is evett már. Főzni pedig amilyen húst tudsz olcsón venni, vagy húsos csontot pl pár száz Ft-ért már lehet kapni.

9. Ha tanításhoz kell a jutifalat, akkor a legjobb virsli, párizsi vagy sajt összekockázva. Ezek puhák, könnyen megrágja, nem kínlódik vele, hisz akkor a tanulás a fő dolog! Ha csak úgy néha jutalmazáshoz, akkor pl az enyém imádja a sima háztartási kekszet.

10. Érdemes, ha csak az alapokat (engedelmesség) tanulja meg akkor is. Szocializáció szempontjából is fontos.

11. Erre már válaszoltam fentebb.

12. Nálunk az Advantix vált be. Ezt neked kell majd kitapasztalnod, hogy esetleg nyakörv, vagy spot-on a jobb. (először Frontline combo-t vettünk, de tele volt kullanccsal, a nyakörv nálunk semmit nem használ, mert hosszú szőrű és amúgy sem visel nyakörvet itthon)

Egy gyönyörű szép berni pásztorom van. :)

2012. jún. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nyugodtan viheted magaddal a kutyát. Minél több közös akció van, annál jobb. Ennek is fontos szerepe van a kötődés kialakításában. Még inkább csak pórázon kéne mozognia a biztonság kedvéért. Ha figyel rád, akkor -bár nem vagyok a híve- azt meg lehetne próbálni, hogy hosszú, mondjuk 15-20 m-es pórázra teszed és messzebbről próbálod behívni, kontrollálni. Ha nem sikerül, ne húzd magadhoz a kutyát, mert persze érzi, hogy pórázon van és ha lecsatolod róla, azt úgy is tökéletesen tudni fogja, szóval a behívás terén a magadhoz húzásnak semmi pozitív következménye nem lesz. De legalább a hosszú pórázzal le tudod mérni már rögtön, hogy hogyan viszonyul hozzád még nulla vagy minimális kötődéssel, mennyire ember centrikus, mennyire domináns stb. és mindezt biztonságos keretek között.
2012. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
na meglett a kutyusod?:)
2012. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Igen,nagyon aranyos.Végül a 9 hónapos lett.

Megfogadtam a tippeket az ételek és a hámmal kapcsolatban is (így vettem egy nyakörvet is meg hámot is).

2 féle premium tápot hoztam neki,majd megnézem melyiket csipázza jobban.Egyenlőre főtt ételt kapott.

Voltunk állatdokinál is,azt mondta egészséges.

Szépek a fogai is minden rendben:)


A kötödésről meg csak annyit,hogy mivel a többiek elmentek kirándulni én meg maradtam,hogy első nap nyugis körülményei legyenek.Autóm nincs,így busszal jöttünk haza végig az ölemben ült rám hajtott fejjel és kb 2 megállón belül elaludt. :) Hazahoztam megmutattam a helyét a lakást a tálkákat körbejárta és levágta magát az asztal alá,elmentem pár dolgot megcsináltam a lakásban és engedtem meleg vizet,hogy megfürdessem mert nagyon büdös és koszos volt,azonnal odajött ahogy megszólaltam:O

a vízzel csak nehezen barátkozott meg végül szerintem kellemesen érintette mert élvezte,aztán fogat is mostam neki,kifésültem és már végre szép lett.Adtam enni nem kérte így elvettem,elment az asztal alá,de ahogy leültem a kanapéra,máris odatermett nyüszítve nézve,hogy ő is itt van,leköltöztem hozzá a földre és megint elaludt velem :D

Később elmentünk sétálni,háááát ugat húz mindent csinál,bárki aki közelítene hozzám megmorogja támadja :D

Nem lehet megsimogatni,de kipróbáltam a hosszú pórázon visszahívást és visszajött,de még nem engedem el mert vad.

Pedig fura a ketrec,amelyikben élt 7 kutya volt és ott nem volt semmi gond.

Lehetséges,hogy rám féltékeny ennyi idő alatt?

2012. jún. 18. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!