Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám szobatisztaságra...

BonnieButler kérdése:

Hogyan tudnám szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy francia bulldogot. Talált kutya, nem kölyök már, körülbelül 4 éves lehet. Azon túl, hogy nem szobatiszta, semmi gond sincs vele, de a napi 2-3 hosszabb séta közben semmiféle hajlandóságot nem mutat arra, hogy bármit is csináljon a szaglászáson kívül. Mindig éjjel végzi a dolgát. Min kellene változtatnom, hogy ez másképp legyen? Köszi a segítséget!

2012. jún. 17. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha esetleg sétálásnál mégis elvégezné a dolgát akkor adj neki jutalomfalatot és nagyon dicsérd meg, ezzel erősíted majd meg benne, hogy ha kint végzi, akkor jó dolog történik, mert jutalomfalatot és dicséretet kap. Ha pedig ez bent sikerül, akkor dorgáld meg, határozott, erős hangon, hogy a kutya ezt a rossz dologgal párosítsa. Idővel rá fog jönni, hogy mi az amit szeretnél tőle. :)
2012. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

napi 2-3 séta az kevés arra hogy szobatiszta legyen. Tudom már felnőtt és könnyebb neki visszatartani,de lehet előző helyén alomra pisilt vagy pelenkára és neki most ez a norma. Ezért kell hogy többet legyél lent vele mint egy kölyökkel,vidd kutyák közé akkor jelölni is fog valószínű egy idő után!

Kitartást és sok türelmet kívánok!

2012. jún. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is van egy francia bulldogom, mikor megvettem a tenyésztő adott egy tanácsot ezzel kapcsolatban ami nekem bevállt, szerinte ez a leghatásosabb módszer.. : nem szabad bántani miután már megtörtént a baj... türelmesen várni kell, rajta kell kapni amikor csinálja és akkor kell valami tárggyal (kézzel semmiképp mert utána félni fog tőlünk a kutya) rácsapni a fenekére párszor (ezek után bele is nyomhatod finoman az orrát a termékbe), ezt 2x-3x megcsinálod és kész is , garantáltan ki akar majd menni ezek után.
2012. jún. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!