Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Dobermannak már nem vágják...

A Dobermannak már nem vágják a fülét meg a farkát?

Figyelt kérdés

Most néztem egy tenyésztő/kennel honlapját és láttam 6 hetes kutyákról a képet és megvolt a farkuk! Azt pár napos korban kell levágatni, miért nem tette?

Van olyan szabályozás mint a rotikra, hogy már nem lehet a német kennel klubb miatt? (kiállítási kutyáknál)


Olyanok kíméljenek akik szerint állatkínzás, köszönöm.


2012. jún. 17. 14:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
27%
Ha úgy veszed meg h már vágva van, akkor nem. Annak kell igazolnia h alapos indok van mögötte, aki megcsináltatja.
2012. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Mért kéne igazolnia? Hiszen egy évvel ezelőtt nem volt ez.
2012. jún. 17. 21:31
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem, abba nem szólhatnak bele, jelenleg is lehetne venni kupírozott kutyát pl külföldről és akár egy hazai tenyésztő is kiviheti a kicsiket külföldre fület vágatni. Itthon én még nem hallottam róla, hogy kérnének e bármilyen igazolást. De sok más országba kellett küldeni egy állatorvos által kiállított papírt, hogy itt, Mo-n lett elvégezve a kupírozás (persze amíg itthon lehetett és innen küldtek ki kutyát).
2012. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%

az új állatvédelmi tv szerint farkat csak 7 napos korig lehet vágatni .

anno (Friedrich Louis Dobermann) nem véletlenül kezdte vágni a fület, farkat.

A fület addig elvileg el kell fogadniuk még standardat nem módosítanak szerintem. Vannak olyan országok ahol nem, viszont a mi 2013. word dog show-kn is elfogadják a fül és farokvágott kutyákat csak ki van írva, hogy a vágatlanokkal kerülnek elbírálásra.

Én biztos levágatnám!!!!

Semmivel sem fáj jobban mint az ivartalanítás, sőőőt...

2012. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.

Sok kutya ide oda csapkod a farkával felszakad, nem gyógyul be mert állandóan odacsapja valaminek. Szóval jobb vágni!

2012. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

10:58-as! Az a rész MÉG NEM KERÜLT BELE a szabályzatba (amúgy nem is a tv-be fog bekerülni, hanem "A kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról" című kormányrendeletbe, és oda is csak 2 hónap múlva).


Jelenleg TILOS vágni. Ez van most érvényben:


1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről


10. §(2) Az állaton küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi egészségkárosodásának megelőzése céljából történő sebészeti beavatkozás - az ivartalanítás, valamint e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott további beavatkozás kivételével - nem végezhető.


A végrehajtási jogszabályban pedig ez van:

10. § (1) Az állat küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy késobbi

egészségkárosodásának megelozése céljából történo sebészeti beavatkozás – az ivartalanítás és a fajtajelleg fenntartása

kivételével – nem végezheto.


Viszont a dobi FCI standardje a következő:

Fülek: Magasan tűzöttek, közép nagyok, elülső peremükkel a pofához simulnak.


Ha vágva van, akkor nem tud a pofához simulni, pedig a fajtajelleg ezt követeli meg.

Ezért nem lehet HIVATALOSAN vágni a dobi fülét.

Az amstaffnál sajnos megengedi a kupírt, de felhívja a figyelmet, h a vágatlan előnyt jelent.

2012. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Little Red

Múltkor mondtam, hogy veled nem beszélek...Egy párszor írták már neked, hogy ne legyél annyira okos!!!

Hidd el el kicsit jobban ismerem az állatvédelmi tv-t kívülről belülről mint te ( kutyakozmetikus )!!!

Te ne beszélj butaságokat olyan, nincs ha az egyiknek megengedett akkor a másiknak nem! A standard leírja, hogy kell álljon a fül ha nincs vágva! A fele kutyának sajnos nem úgy áll a füle. igen vannak kiállítások ahol előnyben részesítik a nem vágottakat.

A szabályok azért vannak ,hogy lehessen mit megszegni:-)

Mindent lehet csak akarni kell :-)

2012. jún. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, ja és egészségügyi okokból szoktuk a fület , farkat vágatni , a kutyának a testi épségét óvjuk :-)))
2012. jún. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Ha nem itthon akkor külföldön!

Ameddig nincs standard módosítás addig mindent lehet!

2012. jún. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
06:56-os! A kutyakozmetikus az új szakmám, azon kívül Állatvédőr vagyok, és 14 éves korom óta aktívan állatmentő.
2012. jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!