Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Dobermannak már nem vágják...

A Dobermannak már nem vágják a fülét meg a farkát?

Figyelt kérdés

Most néztem egy tenyésztő/kennel honlapját és láttam 6 hetes kutyákról a képet és megvolt a farkuk! Azt pár napos korban kell levágatni, miért nem tette?

Van olyan szabályozás mint a rotikra, hogy már nem lehet a német kennel klubb miatt? (kiállítási kutyáknál)


Olyanok kíméljenek akik szerint állatkínzás, köszönöm.


2012. jún. 17. 14:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
Ja, azt meg végképp nem tudom h miért fáj neked, ha pontos törvényi szövegeket és FCI előírásokat másolok ide, hogy esetleg az is olvasson róla, aki amúgy nem tenné.
2012. jún. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
A kutyám füle és farka mindenképpen vágva lesz. Ha nem itt, akkor külföldön. Még beszélek tenyésztőkkel, talán ők jobban tudják mint Ti.
2012. jún. 19. 07:59
 23/27 anonim ***** válasza:

Little red, elmondásod szerint régóta kutyázol, ahhoz képest sok hülyeséget összehordasz.

Hívjál fel itt Mo.-on egy pár dobi tenyésztőt aki bíró is , és kérdezd meg tőle, hogy vágatnak e :-)

2012. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Little Red

mennyi kutyád van otthon akiket te tartasz el és mentetted?

Az nem mentés, hogy fogom és berakom a menhelyre vagy az állatvédőkhöz. Nem hiszem, hogy egy kutyának nagyon jó ha éppen az illatos úton tengeti kicsi ketrecekbe a napjait. Imádom az állatokat de akkor inkább altassák el , mint olyan körülmények között éljen. Ennyit a nagy állatőr meg állatmentésekből. Csak azt tudják, hogy a kutyát ivartalanítani kell, hogy ne szaporodjon. Szerinted az mennyivel jobb mint egy fül vagy farokvágás amit nem is érez ? Sokkal jobban fáj a kutyának ivartalanítás után , mint egy fülvágás, ami csak porc, a farokról ne is beszéljünk mert az 1-2 napos korban megvan szinte nem is érzi! És ha járnál kiállításra többségben vágott fülű kutyák vannak, és bíróknak is akik éppen az adott fajtát tenyésztik .

2012. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztők addig fognak vágatni amíg a német standard engedi, ezen változtatni akarnak, így pár éven belül sajnos már tényleg nem lesz megengedett a kupírozás és a farokvágás, de jelenleg lehet. Persze most Mo állatvédelmi törvénye tiltja a fülvágást, így elvileg itthon ezt nem lehet elintézni, de minden megoldható pl ki kell menni a szlovákokhoz (a tenyésztő vagy maga elintézi a vágást, vagy fog tudni mondani ott olyan állatorvost aki ért hozzá).
2012. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

A magyar tenyésztők a magyar fajtaszervezethez igazodnak:

[link]

"A magasan tûzött fül a fej méretéhez arányosan vágott, figyelõállásban a földhöz viszonyítva merõlegesen és párhuzamosan állított. (A fülvágás néhány év óta nem számit követelményeknek, egyes országokban tilos.)"


"A születéskor a hosszú farok két csigolyányi távolságban a faroktõtõl vágott, a bõr és a szõrzet teljesen elfedi a sebhelyet, megfelelõ magasságban tûzött, a kutya végbéltáját takarja."

2012. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
33%

10:08-as! jelenleg egy sem, eddig mindnek sikerült gazdit találnom. Nem abból áll a mentés, h fogom és berakom a menhelyre vagy gyepire.

Legutóbb egy szuka kutyus volt velem dec elejétől április közepéig, akkorra lett gazdija.


Plusz én nem befelé viszem a kutyákat, hanem ki, tagja vagyok egy olyan csoprotnak is, aki a helyi gyepiről menti és és juttatja gazidhoz a kutyikat.


Hogy összesen hány kutya volt ami rövidebb-hosszabb ideig velem élt, míg gazdija nem lett? Kb 10-15-re tenném a számukat (mivel kiskorú voltam édesanyám házában, így az ő hozzájárulása is szükséges volt). Hogy mennyinek kerestem ideiglenest, aztán pedig végleges gazdit? Kb 40-50.

2012. jún. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!