Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie jellegű kutyám...

Border collie jellegű kutyám van, a szőre hosszúúúúú és nagyon melege van, most megyünk 1 hétre a tátrába, félek a kullancsoktól is. Lenyírhatom? Hogy fog kinézni? Visszanő még?

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Visszanő; van rövid szőrű border is, az nem néz ki hülyén, de a te kutyád testalkata a mérvadó ugye; a kullancsok ellen meg cseppel vagy nyakörvvel védekezz, ne nyírással :)
2012. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen igen tudom,cseppentek is meg minden.De egy sátorban alszik velem (így nem félek).

De múltkor is elkapott az eső,összesározódott a bundája stbstb..nagyon sok kellemetlen pillanatot okozott a dolog:(

Akkor nem akadnának bele ágak,látnám a sérüléseket és kullancsokat,nem lenne ilyen rohadt melege :D

de ha tuti,hoyg visszanő akkor irány a gép :D

2012. jún. 17. 17:21
 3/10 anonim ***** válasza:

A rövid szőrű is sáros lesz rendesen. A kutyák már csak ilyenek.

De nyírasd csak le, valóban kevesebb munka árán veszed észre, ha valami van a bőrével. Viszont kefélni úgy is szükséges, mert a nyírással az elhalt aljszőr nem tűnik el.A fésülés, kefélés a kutyának egyfajta masszázs is a bőrének.

Arra ne vegyél mérget, hogy nem lesz melege.

2012. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
ha valaki lusta ápolni a kutyája szőrét, akkor minek vesz hosszú szőrű kutyát????? nem véletlen , hogy egyes fajtáknak hosszu, másoknak meg rövid a szőre.
2012. jún. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: Jól esik kioktatni bármiért is,amiről fogalmad sincs?Nem tudok a körülményeket,hogy került hozzám,miért tartottam meg.

Nem akartam kutyát,egyedül élek (lány vagyok),de egy -12celsius fokos hideg éjszakában belebotlottam,az árokban találtam csupa szarban,sárban,vérben mindenben.

Nem tudtam vele mit kezdeni,éjszaka volt,hazahoztam megtisztogattam (nem volt akkor pénzem állatorvosra),elláttam legjobb tudásom szerint és vártam a csodás reggelt,bevittem mégis ügyeletre elmondtam a helyzetemet,így elvittem egy menhelyre,ahova le akartam adni az ingyenes állatorvosi ellátás miatt,meg is kapta,törött volt 2 bordája és a lába is...

Sikerült megbeszélnem velük,hogy ne a kórházban legyen és aztán a sötét ketrecben a csupa heges csupacsont kutya,hanem otthon és behozom mindig amikorra beutalják.Ennyi.Csak megsajnáltam.

Az hogy nagyon magasra nőtt,az hogy hosszú szőre lett,az hogy sportos kutya,az nem az én hibám és nem is az én választásom volt. -.-

Szóval kérlek ne ítélkezz,gyönyörű bundája van,de nagyon nagyon sűrű és 30 centi hosszú,ez sok.

Most lenyírattam és jó lett!Végre látom a testét és sajnos a kölyökkori sebesüléseinek helyeit is.

Pár nap múlva indulunk.

2012. jún. 18. 00:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Rendes volt tőled, hogy befogadtad. Nézettél benne chipet akkor?

Még annyi, hogy a Tátrában csak pórázon viheted, keményen büntetnek, ha szabadon engeded. Ha Magyarországról mész, csináltass útlevelet is neki.

2012. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem volt chipje csak 1.5 hónapos volt,tenyérnyi az egész kb.

Van útlevele,jah tudom de nem büntettek meg még érte,mert a lábam mellett halad mindig,csak ha letáborozunk futkos el mindenfele a környéken este,de még nem volt belőle gond.

Köszi a a tippet:)

2012. jún. 18. 13:51
 8/10 anonim válasza:
100%

Szép történet:)))Nagyon rendes vagy...

Nekem is borderem van, és nekem a tenyésztő a hasonló kérdésemre azt mondta, hogy szte sokkal jobban melege lesz ha lenyírom, mivel az ő bundájuk állítólag a meleg ellen is szigetel, ha rendben van tartva, és az alső szőre között meg tud állni a levegőréteg.

Nos, én nem mertem levágni, de ha már itt tartunk, lszi írd már meg hogy jobb lett-e neki, mert kíváncsi vagyok:)

Remélem jól fogjátok érezni Magatokat!

Aki meg nem tud mást csak fröcsögni, az minek ír kommentet? Ez az oldal nem arra van kitalálva!!!

2012. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!Hazajöttünk közben.Szépen nő vissza,semmi extra.Látványosan aktívabb volt,tisztább is:)A fején meghagytam csak a testét nyírtam le a lábait de a farok-fejet meghagytam neki.

Legalább minden mászkáló élőlényt észrevettem rajta:)Kb 5centisre nyírtam,egyedül otthon géppel:)

2012. jún. 28. 14:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy! ha neked jobb nyirva, ők kibirják...de én is úgy tudom, a juhászkutyáknak nem véletlenül hosszú a szőre, és melegben meg melege van minden élőlénynek.......
2012. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!