Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam őket össze?...

Hogy szoktassam őket össze? Van egy 9 hónapos,50 kg-os erősen domináns kan rottweilerem.

Figyelt kérdés
Úgy néz ki kapok egy 2 hónapos kis tacskót, aki szintén kan. De félek hogy hiába nem hagyom őket egyedül kettesben, ha majd próbálom őket össze szoktatni, egy pillanat alatt meglesz a baj. Ha nem hozom el a tacskót, elaltatják és én sajnálom. Hogy szoktassam őket össze?
2009. júl. 5. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi gond. :)

Először is ivartalanítsátok minél előbb a rotweilert, ha lehet a tacskót is, gondolom nem tenyész állatok, vagy szaporítók. Ez megkönnyítené az összeszoktatást, bár a dominánskodásról nem szoknak le a kanok, de rá lehet nevelni őket, h ne folyamatosan tegyék ezt, minden kutyával.

Másodszor: A módszer nagyon egyszerű. Amikor először találkoznak a rotweilered legyen pórázon a biztonság kedvéért és jutalmazd meg mikor belép a tacsi. Célszerűbb ketten csinálni. Ha a roti neki akar ugrani, aki őt vezeti forduljon el vele, aztán megint vissza és amikor a tacsira figyel mindig jutalmazd.

Szépen fokozatosan közeledjetek egymáshoz, persze a tacsit is lehet jutalmazni, és amikor már a két ember és a tacsi, meg a roti egymás mellett vannak és nincs semmi baj, el lehet engedni őket és jöhet a bemutatkozás. :)


Írj majd, h hogyan alakul. :)

2009. júl. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
KÖszi szépen,nagyon sokat segítettél!!!De nem szeretném a rotit ivartalaníttatni.Mindenképp javasolnád?Vagy az tényleg gond lesz ha nincs ivartalanítva?
2009. júl. 5. 19:17
 3/9 A kérdező kommentje:
A tacskó még csak két hetes,még nem hozhatom el,de amint megérkezik,egyből megírom mi történt:)
2009. júl. 5. 19:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Idegen helyen találkozzanak és ne a rotti helyén, hiszen eddig ő volt otthon és nem biztos, hogy be akar engedni a falkájába egy idegen kutyát.

Ha jól nevelted a rottit, nem lesz gond, a kölyök kutyák védetséget élveznek. Kezdetben nagyon határozottnak kell lenned, de pánikra nincs okod. Van esély, hogy összszoknak, de felnőtt korban lehet döntened kell az ivartalanítás mellett. Másfél, két éved van a döntésig.

Addig a jó kapcsolatuk kialakításán fáradozz! Rajtad múlik! Légy határozott és következetes a nevelésben, de mindkét kutyát neveled. A kicsit is! Legalább akkora jellem egy tacsi, mint a rotti.

2009. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egészséges idegrendszerű kan kutya nem támad meg kölyök és szuka kutyát, valamint kisméretű kutyát, mert számára nem ellenfél. Viszont a területét védeni fogja, ezért betolakodónak tekinti majd. Talán kezdetekben nem is lesz gond, de később, amikor a másik kutya felnőtté válik, lehet belőle probléma, tekintettel a roti domináns természetére. Gondoljátok át azért, és ha mégis bevállaljátok, akkor nagyon figyeljetek, nehogy gond legyen.
2009. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Az utóbbiaknak is nagyo igazuk van az idegen hely is célszerű, még biztosabb a módszer.

Természetesen a te döntésed az ivartalanítás, de tartsd észben, hogy a műtét sem egészségügyi, sem viselkedésbeli változást nem okoz, főleg a kanoknál. Sokkal több előnye van, mint hátránya: hosszabb élet, kevesebb összetűzés más kutyákkal, és persze nem kell sasszemmel és rókafüllel ügyelni arra, h mikor kell rövid pórázon vinni a kutyát, ha tüzelő szuka van a környéken. És persze könnyebben nevelhető, ha te vagy vki a családból erőskezű, és határozott nem fél alaposan megragadni a grabancát, és megszídni ha más kutyákkal is dominánskodik, akkor nem kell a műtét.

Itt a pozitív megerősítés nem elég, nagyon eménynek kell lenni. Nekem egy nagyon szelíd pumi-uszkár mixem van, és engedelmes is. Előbb ugrik ki az ablakon, minthogy bárkit is (kutyát v embert) megmarjon, de nagyon sokx találkoztunk már neveletlen, erőszakos kanokkal, akik mindig kihozzák belőle a félelmet, az önvédelmet.

És többnyire nekem kell visszahívnom/megbüntetnem (mert én ) a kutyát, pedig nem ő volt erőszakos, a gazdája meg szart rá.:)

2009. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek aki válaszolt! Nem szeretném ha baja lenne a picinek,nem azért hozom el,hogy valami történjen vele!Amúgy az "ELSŐNEK "üzenem,hogy az én kutyám se kezdeményezi a verekedést,de ha a másik csak kis jelét is mutatja,akkor a kutyám nem lesz normális.A szuka kutyákat abszolút nem bántja ,sőt..:)
2009. júl. 6. 17:54
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy én se szeretem azért büntetni,mert a másik kutya gazdája arra nem képes hogy a sajátját pórázra tegye és odajön az én kuzyámhoz szemétkedni.Persze én KÖSSEM PÓRÁZRA az enyémet,mert "ROTTWEILER"!!!
2009. júl. 6. 17:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudod ezek nagyon apró dolgok:

A dominánskodás kimerülhet annyiban is, hogy odamegy a másik kutyához, kihúzza a mellkasát, és a pofáját a másik nyaka fölé tartja. A gyengébb jellemű (ezen nem azt értem, h bármivel is kevesebb) kutya erre hanyatt vágja magát, ember nyelven mondva behódol, és ezzel tisztázva is van az ügy.

Ám egy erősebb jellemű kutya ezt kihívásnak veszi, tehát az elsőbbségért meg kell kűzdeni. A rosszul szocializált (akár a gazda nemtörődömségéből eredően, h nem viszi eleget kutyák közé, vagy menhelyről kihozott mentálisan sérült) kutyák nem tudják mi a helyes reakció a dominánskodásra, ezért nem behódolnak, hanem félelemből támadnak.


Szóval, ha a fentebb leírtakat tapasztalod, mindenképpen tiltsd le a dominánskodást, mert csak bajba keveredik vele. (Letiltás: látod, h egy másik kutya fölé hajol stb és akkor magadhoz hívod szigorú hangon, ha nem jön odamész és megragadod a grabancát, nem árt ha kicsit fáj neki, távolabb mész és pár perc múlva leguggolsz magadhoz hívod és megdícséred. Az a jó, ha egy ilyen után lesunyt fejjel, de csóváló farokkal vigyorogva hízelegve megy oda hozzád, ez azt jelenti jól időzítettél, és érti mit akartál mondani. A szemében ott van:"Megíííígérem nem csinálok ilyet.")

2009. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!