Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék! Helyreigazít...

Kutyát szeretnék! Helyreigazítanátok?

Figyelt kérdés
Labradort szeretnék simán hobbikutyának napi 4x vinném le 20-30perces egészségügyi sétára plusz este 1-2 órás játékra. 80-100e. ft körül gondolom az árát de ha picit több nem baj! Azt tudom, hogy prémium táppal kéne etetni én a Happy Dogot néztem, hogy ha meglesz azt kapja. Plusz vennék neki egy Furminatort mert arról sok jót hallottam! kb. 160-180ezret tudnék maximum így az elején a kutyára áldozni! ilyen feltételek mellet lehetne kutyám? Milyen kennelt ajánlotok?
2012. jún. 17. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hobbi célra úgy 100-120e Ft környékén van a labik ára, de ettől lehet olcsóbb vagy drágább is kenneltől és attól függően, hogy az adott kutyának van e valami hibája (szín, fog, félheréjűség...).

A happy dog egy középkategóriás táp, ha már megvan a kennel beszélj a tenyésztővel, hogy ő mivel etet, ugyanis az első időkben érdemes ugyanazzal etetni a kicsit. A happy dog minőségét nézve inkább a britet ajánlanám, szerintem még jobb is és olcsóbb. A brit care van kb a HD árában, ami már sokkal jobb minőségű, ezen kívül ott vannak az acana, kennel's favourite, cibau, farmina team breeder... tápok, ezek kivétel nélkül jobbak, mint a HD és árban sincs sok eltérés köztük.

A furminátor jó ötlet, esti sétára inkább 2órát szánj, mint egyet és ha van kivel futkároznia akkor valószínűleg az eü sétán minden lelkiismeret furdalás nélkül tudsz "spórolni".

A kiegészítőkkel meg ne vesd el a súlykot, azt vedd meg ami feltétlenül szükséges és inkább tegyél félre kb 20e Ft-ot hirtelen állatorvosi költségekre.

2012. jún. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Én azt javaslom neked, hogy menhelyen nézzél magadnak kutyát ha nincs különlegesebb célod, és akkor a 160 ezer töredékét kellene kutyára költened és meglenne jó pár hónapig a tápra való is.

Furminator inkább a hosszú szőrű kutyáknak való, labinak szerintem felesleges.

2012. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Előző vagyok. Nem tudom merre laksz, de nézd meg őt például: [link]


Menhellyel azért is jársz jól, mert ott segítenek neked megtalálni a megfelelőt.

2012. jún. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Brit Care-t ajánlom Happy Dog helyett (etettem mindkettővel, árban minimális a különbség, de a Brit Care mérföldkövekkel jobb).

Furminátor jó ötlet, badarság, hogy csak a hosszú szőrűeknek jó, nekem rövid szőrű kutyám van, az övét is szedi.

Hobbi célra kaphatsz ennyiért kutyust. Kennelt nem tudok sajnos ajánlani.

Kezdeti időben kevés neki a napi 4 séta, 2-3 óránként le kell vinni, mert nem tudja tartani a pisit/kakit tovább. Egyébként minden oké, még egy kis tanítást ha beiktatsz (agyilag is le kell fárasztani), akkor nagyon boldog élete lesz nálad, pláne hogy úgy veszem ki a szavaidból, panelba kerül, így mindig a közeletekben lehet, ha otthon vagytok :)

2012. jún. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy szobatisztaságig 1-2 óránként séta! egy barátomnak nemrég lett kutyája kb. 2 hét alatt szobatiszta lett úgy h még éjszaka is vitte le 1-2 óránként. szóval az a 2hét megéri a szenvedést főleg úgy h most nyár van! igen panel kutyus lesz. kutyasuliba csak akkor akarom vinni, ha én nem tudom megnevelni:) én majd annyit várok el tőle, h pórázon ne rángasson és ha nincs rajta póráz minden körülmények között jöjjön vissza! De ez nem annyira nagy dolog h suliba vigyem emiatt! a környékünkön van rengeteg kutyás és nagyon sok nagy park szóval szocializálódni is fog tudni! :)
2012. jún. 17. 23:27
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

tökéletes gazdi vagy,tökéletes feltételekkel ez nem kérdés,felesleges volt feltenned ezt a kérdést tudod ezt te magadtól is :) Dícséretes ezen az oldalon ritka ez...:)

Jó kutyázást,majd töltsél fel róla képeket:)

2012. jún. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy kis tévedésbe vagy:igenis nagyon nagy dolog,hogy egy kutya minden körülmények között,bármelyik helyzetben és pillanatban visszahívható legyen.Három dolog nagyon nehéz,főleg akaratosabb kutyáknál:visszahívás,ételmegtagadás,kan kutya tüzelő szuka mellől való elhívása.
2012. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ez a 3 a legkönyebb feladatok közé tartozik.
2012. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az olvasottak alapján nagyon jó helye lesz nálad! Dicséretes, hogy nem egy szaporítót akarsz támogatni. De a kutyaovit mindenképp ajánlom, a legtöbb suliban ingyenes, nagyon jó dolog. Ellenőrzött körülmények között barátkozhat a kiskutyád más kölykökkel, az oktatók felnőtt kutyáival, hűdefélelmetes tárgyaktól való félelmeket leküzdhetitek (nyitott esernyő, aljanélküli fémhordó, agility-s kúszó stb.), ezáltal magabiztosabbá válik. Nagyon jó ott a hangulat. Sok nevelési tippet is kapsz. Én is elég tájékozottnak érzem magam, mégis járunk a kamasz kutyáinkkal, nagyon élvezik, már az agility tanulásába is belekezdtünk legutóbb.
2012. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
Little Red.Örvendek,hogy kutyád mindig visszahívható,nem fogadja el az idegenektől az ételt(ha egyedül van akkor sem).A tüzelő szukás helyzet pedig....Hát mit mondjak,mehetsz kiképzőnek a speci csapatokhoz,mivel ők az utolsó két dolgot évekig edzik,és még akkor sem tökéletes,1OO %-os...Te meg azt írod,hogy szerinted ezek a dolgok a legkönnyebben megtaníthatók.Lehet csak nekem tűnik,de egy kicsit el vagy szállva magadtól....
2012. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!