Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb fogkőmegelőző...

Melyik a legjobb fogkőmegelőző rágóka?

Figyelt kérdés
Szoktam venni a yorkimnak Bayeres és hasonló fehér lapos cuccokat, meg szárított bőrből készült rágókákat, pl. cipő formájú és malacorrot, de ezekben azt nem szeretem, hogy a kutya nem rágja őket, hanem nyalogatja, míg meg nem puhul és így semmi értelme. Mit érdemes adni neki, hogy ne legyen fogkövük?
2012. jún. 19. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyers csontos húst. Az tisztán tartja a fogakat!
2012. jún. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

száraz kenyeret, meg disznófület szoktunk adni. A száraz kenyér nagyon jó mert ahogy rágja az apró morzsák nagyon szépen megakadályozzák a fogkövet.

Szeleteld fel a kenyeret ,napon szárítsd meg és napi egy felet attól függ mekkora a kenyér adjál oda neki, jól elvannak vele :-)

2012. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen nyers csontot is adhatsz neki, csak a DISZNÓT kerüld, azt nem szabad nyersen adni sem húsát sem a csontját!
2012. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a staffordomnak állateledelesnél vettem 300 ft-ért füstölt marhalábszárat.

Már 1 hónapja tart, igaz, velő már nincs benne :)


Mondjuk a yorkinak lehet, hogy túl nagy, bár legalább tovább tart.

Egy próbát megér, az én kutyám iszonyatosan örült neki, aznap mikor megkapta egy bokor alá bújva rágcsálta, egész nap nem láttuk :))

2012. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyers csontos hús és száraz kenyér.

Az un fogtisztítók csak a nyálban lévő bizonyos ásványi anyagokat semlegesítik.Magát a fogat nem dörzsölik, így az nem is tisztul.

2012. jún. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a legjobban az előzi meg a fogkövesedést, ha a kutyát hagyjuk "marcangolni". értem ezalatt, hogy nem apro kockákra vágjuk a hust, hanem egy szép nagy darabot odaadunk neki, és azt ahogy tépi, szépen az első, hátsó fogakat is rendben tartja. És a csont is természetesen.
2012. jún. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csont, nyersen marha, csirke, hőkezelten meg a disznó. Yorkis ismerősömnek heti 3-4db csirkenyakat javasolt az állatorvos forrázva. Nekem nagytestű kutyám van, így ezt meg sem érezné ezért heti 1x kap egy nagy darab csontot. A fogai szép tiszták, egészségesek, 2-3órát le is foglalja és kb 40-50Ft-ra jön ki darabja.
2012. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csont, csontos hús (pl nyak, farhát), száraz kenyér.


Ezeket szoktam ilyen címen a napi kaján kívül hetente 1-2, esetleg 3 alkalommal adni a kutyáimnak. Egyrészt egy darabig elvannak a rágcsálással, másrészt élvezik, harmadrészt ápolja a fogaikat. Tiszta haszon! :)

2012. jún. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!