Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb kutya egy...

Cs_levi kérdése:

Melyik a legjobb kutya egy nagy kertesházhoz?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudom, hogy a golden retriver elég megbízható és szerethető kutya! Ha valakinek van ilyen fajta kutyája akkor kérem pár mondatban írjon a kutya természetéről, szokásairól, stb... Ha valaki tud más kutyát ajánlani akkkor szívesen meghalgatom!
2012. jún. 11. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is: nincs legjobb!

Minden kutya jó, mindenkihez másmilyen illik. A körülményeket nem írtad le, így annyira nem tudom, mit ajánljak. Azért felsorolok párat a rengeteg számodra megfelelő ajta közül:

- Német dog: Jó házőrző, nagytestű, imád kint lenni, imdja a gazdáját, elviseli a gyerekek bármilyen szekálását

- Bullmasztiff: Jó házőrző, nagytestű, imád kint lenni, mókás kinézete van, imádja a gyerekeket

- Boxer: Nagyon szelíd, ember- és kutyaimádó, mindenkit szeret, de ki lehet képezni házőrzőnek, nagyon játékos és bohókás, folyton aktív, aranyos kutya, könnyen tanul

- Golden retriever: nagyon szelíd, mindenkivel jól kijön, okos, könnyen kezelhető, gyerekszerető

- Labrador: nagyon sokoldalú, hihetetlenül intelligens, gyerekszerető, mindenkit szívesen lát

- Németjuhász: nagyon sokoldalú és intelligens, jó házőrző, gyerekszerető


A felsorolt kutyafajták közül nekem nem mindegyik tetszik. A labradort és a németjuhászt nem szeretem, mert mindenki azt tartja, sokkal népszerűbb a többi fajtánál, pedig azok is ugyanolyan aranyosak, kedvesek és hűségesek. Nekem egy német dogom és egy boxerem van, a boxer - mint fajta - jobban tetszik, nagyon ajánlom! A golden retriever is jó, okos, kedves, hűséges, jámbor,ő se lenne rossz választás.

2012. jún. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A golden retriverről én is jókat hallottam, de személyes tapasztalatom német juhászkutyussal van. Okosak, hűségesek, taníthatók, nagy a mozgásigényük, amit kertes házban kiélhetnek. Ha érzel hozzá affinitást, válassz menhelyről kutyust. Egész életében hálás lesz érte.
2012. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hovarju ***** válasza:

Mihez szeretnél vele kezdeni?

Csak passzolni kell a kertes házhoz? kerthez? házhoz?

Vagy társat szeretnél. Házőrzőt? Munkakutyát? családi kedvencet?

Mennyi időd lenne rá?

2012. jún. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!