Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó a kutyának a csont?

Miért jó a kutyának a csont?

Figyelt kérdés
Szoktam venni a kutyámnak az állateledel boltba füstölt sertéslábszárcsontot. Szereti nagyon és meg is eszi plusz jól el van vele és lefoglalja magát! De a csontból kap bármilyen vitamint vagy akármit? Vagy abba van akármilyen tápérték? vagy nincs benne semmi?:D
2012. jún. 19. 16:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Gondolom te az a tipusu gazdi vagy, aki a széltől is óvja a kiskedvencét. (ruhácska, cipőcske stb.) Akkor te adjál neki nyugodtan műkaját, vitaminnal, mi adunk nyers húst, zöldségeket, belsőséget, csontot, mert mi dolgozni, sportolni szeretnénk a kutyákkal.
2012. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"FEJLŐDÉS"

Ha már így a táplálkozásnál vagyunk: A fejlődés rengeteg olyan ételt is hozott, amely tönkrevágta a természetes emberi életvitelt, újjab egészségügyi problémákat okozott, satöbbi. Ez a kutyatáp dolog, olyan mint az embernél a kukoricapehely - vannak gagyi cukrozott szarok és minőségiek is, elvileg minden alapvető tápanyag megtalálható benne, de ha valakinek azt mondanád, hogy ezentúl csak kukoricapelyhet ehet nem valószínű, hogy örülne neki. Nem vagyok persze teljesen a tápok ellen, de azért a kutyám köszöni szépen, ő megtartja az étrendjében a csontot, farhátat és csirkefejet is - mert szereti és mert kell neki. Nem lesz tőle egészségtelenebb, sőt...

2012. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Hát nem vagyok az a széltől is óvós tipus, és nem hónaljcírkálóm van! 2 nagytestű kutyám van (együtt 60 kilót nyomnak) akikkel sportolunk... Tehát ez nem jött be. Mindenkinek a saját agybaja mivel eteti a kutyát, én olyan étekkel ami egészséges, és nem terheli meg a kutyát veled ellentétben. Etesd csak csonttal ,meg minden egyébb hasznosíthatatlan lósz...ral. Én maradok a prémium tápnál, és az egyéb nem megterhelő kajáknál. Amúgy meg a kutya cipő, és a ruha sem hátrány, ha tényleg akkor adják rá a kutyára amikor kell, és arra a kutyára amelyik igényli. Csak néhány korlátolt "okos" gazdi ezt nem fogja fel. Remélem a láncon tartást, és a csak pórázon sétáltatást is ennyire pártolod... Etesd csak jó sok csonttal, egy biztos nem lennék a kutyád, de a közeledbe sem engedném a sajátomat. Részemről befejeztem. Felesleges beszélgetnünk, mert te még a kőkorban vagy, és nincs értelme a kommunikációnak...
2012. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
A másik a kutyák nem igénylik a változatosságot, mert nem emberek... Így nekik jó a táp, de ezt is biztosan tudtad.
2012. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A táp gyártóknak nyilván az az érdeke, hogy a gazdik csak kutyatápot vegyenek kedvencüknek - elég agresszív marketing folyik ezen a téren, de az az igazság, hogy azok a gazdik akik beveszik ezt a "tápban minden szükséges tápanyag megvan" süketdumát azok nem sokat értenek a kutyához, mint élő szervezethez.

Nem állítom, hogy a táp rossz lenne, mert vitaminok meg egyéb dolgok szinte csak innen beszerezhetőeka a kutya számára, de a természetes táplálék talán még fontosabb mint a táp.


"2 nagytestű kutyám van (együtt 60 kilót nyomnak) akikkel sportolunk"

Vigyél el 2 kutyát vadászni, úgy, hogy csak tápon tartod őket - meglásd milyen eredményt produkálnak majd - nevetségest. A sportolás az a kutyának nem valami megeröltető vagy extra tevékenység, az neki egy kis testmozgás. A kutyasport kb. olyan viszonyban áll a kutya lefárasztásával, mint a táp a rendes kajával.

2012. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ma 12:14

Kedves válaszoló. Elárulom neked, hogy nagyon sok ember szivesen lenne nálam kutya!!!! és talán a csak tápos étrendnek köszönhető az is, hogy a kutyák fogkövesednek, erre természetesen a boltban kapható gyári terméket adjátok, holott egy jó nagy darab marhahus gyönyörűen rendbentartja a száj PH értékét, a marcangolás megelőzi a fogkövesedést, a csont pedig a hátsó fognál tesz jó szolgálatot. nem véletlenül tér vissza sok modern gazda, a nyers húsos zöldséges tápláláshoz (Barf étrend). Ráadásul ezek az ételek sokkal könnyebben emészthetők (max. 3 óra) mig a tápok, van némelyik amely a gyomorban marad 10-12 órát is. De a te kutyáid, a te döntésed mivel etetsz. én szeretek olyat adni nekik, amit tudok, hogy mit tartalmaz, a tápokkal ellentétben. Viszont ahhoz nincs jogod, hogy ismeretlenül engem kritizálj.

2012. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És mégegy gondolat. nem pártolom a láncontartást, viszont az én véleményem, hogy terápiás céllal időszakosan igénybevehető. pórázon sétáltatás. A kutya csak olyan helyen mozoghat szabadon, ami számára, és számomra is biztonságos. DE. Miután munkavizsgával rendelkezik, és maximálisan kézbentartható, bármikor, és bárhol ha lecsatolnám a pórázt, nem hagyna cserben.
2012. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!