Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyátok elkezd ugatni,...

Ha a kutyátok elkezd ugatni, akkor rászóltok, vagy ráhagyjátok, mondván, hogy egy kutyának ez a dolga?

Figyelt kérdés
Ha ugatja a postást,más kutyákat, macskákat, stb.
2012. jún. 17. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mivel nem ugat ok nélkül. Egy héten jó ha egyszer ugat, jelez ha jön valaki. Olyankor megdícsérem és be is fejezi.
2012. jún. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem szeretem ha ugatnak, ezért nem is ugatnak. Amikor kicsik, akkor rászólok és abbahagyja. később már el se kezdik. Ki nem állhatom amikor egy kutya üvölt akárhányszor valaki elmegy a ház előtt, vagy lelassit, vagy megáll.
2012. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

enyém csak társalog másik kutyákkal,panelba lakunk és ha kintről hal kutyát elkezd vakkantgatni. De én csak csuklásnak hívom olyan mint egy dünnyögés,ilyenkor csak kinevetem olyan aranyos:)

Ha meg lemegyünk sétálni annyira örül,hogy leérünk akkor rázendít néha egy nagy ugatásszerenádra,hogy nah megjöttem kb. de ez csak 1 pillanat:) Ezt is ráhagyom.

Amúgy ha folyamatosan ugatna rászólnék,idegesítene.

2012. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha csak jelez, és vakkant párat, vagy bárki a kerítésünknél matat, akkor hagyom, ugasson csak. De ha jön hozzám valaki, vagy az utca túloldalán álldogáló szomszédra ugat percek óta, akkor azért rászólok, ne hangoskodjon feleslegesen.
2012. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak be nem áll a szája játszás közben. Nem tudok vele mit csinálni. Rászólok fél perc múlva ugyanúgy pofázik.
2012. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha valami idegent lát, vagy csengetnek a szomszédban akkor ugat. Általában be szokta fejezni ha látja, hogy nincs veszély. De van olyan időszak, amikor csak úgy ugat valamiért. Olyankor megelégelem, és rászólok, hogy hagyd abba. Akkor ért belőle, és elfekszik valahol.
2012. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ez nagyon jó kérdés! engem igazából zavar mikor már azért is ugat mert egy bicikli elhúzott a kapu előtt.. de sajnos még nem vagyok profi és nem nagyon hallgat rám hiába kiabálok neki hogy jöjjön vissza.. tehát én már ráhagyom hagy ugasson mondván hogy végül is kutya.. szerintetek rosszul csinálom?
2012. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát a miénk mikor a kertben van, nagyon durván nyomja. Minden pici neszre, utcán elhaladó emberre, macskára, mindenre... Már javult valamit a helyzet, de lassacskán halad a dolog. Ha mi is kint vagyunk és pl jön valaki hozzánk, akkor már abbahagyja ha mondjuk neki hogy elég. Eleinte addig ugatott, amíg az idegen a portán volt. A lakásban meg most már egyáltalán nem ugat. Éjszaka szokása volt a vernyákoló macskákra bentről ugatni, de mindig rászóltunk, szóval most már el sem kezdi. Még egy hosszú folyamat elején vagyunk, mert befogadott kutya.
2012. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha én kérem hogy ugasson még meg is dicsérem, ha a szomszédot ugatja szintén, ekkor max vakkant 3at, jelezve, hogy ott van, és ilyenkor általában nem szívesen tartózkodunk a kertben, mert mindenbe beleszól.

Ezeken kívül nagyon ritkán lehet hallani a hangját, nem az a mozgó falevelet is megugató típus. Néha beszáll 1-2vakkantás erejéig, ha zeng az egész utca, de olyankor elhívom és abbahagyja. Nálunk az a dolga, hogy a társam legyen, nem az, hogy vég nélkül ugasson, azt nem szeretem. A postást nem ugatja, azt már az elején megtanítottam neki, hogy mellőzze, ugyanígy a reklámújságosokat se.

2012. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mivel tavaly ősz óta szinte csak benti kutya volt, és most kb. 2 hónapja kint alszik, hagyom, hadd ugasson, úgysem viszi túlzásba. Napközben akkor őrjöng nagyon, ha kutyával mennek el előttünk vagy újsághordók dobnak be anyagot...a postást simán beengedi a kertbe, viszont amint becsukta maga mögött a kaput és elindul bringával, Argos utánarohan őrjöngve a kerítés mellett, ahogy akkor is, ha hozzánk nem jön be, csak elmegy előttünk.

Egyébként nagyon hangulatfüggő, hogy mikor mennyit ugat. Ha nagyon fáradt / nagyon melege van, akkor sokszor kutyákat se ugat meg...ha meg olyanja van, akkor sima járókelőre is őrjöng :)

Általában ha túlzásba viszi, akkor leállítom, mert engem idegesít :D

Amikor mostanában a szomszédos sörözőben hétvégenként este megy a buli, és ittas egyének hőzöngenek előttünk, akkor még buzdítom is az ugatásra és dicsérem.

Ha kint vagyok én is a kapunál és úgy kezdene őrjöngeni, akkor legtöbbször szólok neki és leáll az ugatással...

2012. jún. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!