Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszuk? Ki ért...

Melyiket válasszuk? Ki ért hozzá? Ki ismeri?

Figyelt kérdés
Magyar vizslát szeretnénk a Párommal, de nem tudjuk eldönteni, hogy kant, vagy szukát. Ő kant szeretne, én szukát... Aki ismeri ezt a fajtát írna érveket és ellenérveket mindkét nemről? Továbbá, hogy ki melyiket ajánlja, és miért? :)

2012. jún. 20. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu :)

Ugyanígy voltunk mi is a férjemmel (csak mi bullmasztiffal), ő kant akart, én szukát. Elmentünk a tenyésztőhöz, elhívta a kis kutyákat, felkaptam Joeyt, csak öleltem :) Azt sem tudtam kan vagy szuka, de tudtam, hogy őt szeretném hazahozni :) És kan volt, legnagyobb örömömre, mert a férjem nem tágított volna az elhatározásától :)


A szukák általánosságban bújósabbak, simulékonyabbak, könnyebben kezelhetők. DE! Kifoghattok belőle domináns egyedet is, úgy ahogy kanból is egy egyáltalán nem domináns egyedet (a mi kanunk egyáltalán nem domináns). Szóval én azt mondom, hogy ne feltétlenül nem alapján válasszatok, hanem keressetek az alomban (tenyésztő pontosan fog tudni segíteni) egy nem domináns kis kutyát :)


Barátnőmnek két magyar vizslája volt, egyik kan, másik szuka, a kan már nem él. A kannal nem volt semmi gond, viszont a szukának vannak rigolyái, de így is imádnivaló :)

2012. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, hogy ne nem alapján válasszatok. Sokkal fontosabb, hogy a kutya személyisége, aktivitása passzol-e hozzátok. Szóval ha például az alomban a szukák között csak hiperaktívak vannak, nektek meg egy könnyen kezelhető kell, akkor vigyetek inkább kant, minthogy egy kutyaéleten át szívjatok csak azért, mert nektek mindenáron szuka kellett :) De egy jó tenyésztő segít eldönteni a kérdést, és megtalálni a mindkettőtöknek megfelelő kutyát ;)
2012. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Érvek és ellenérvek (nekem van egy kan és egy szuka kutyám is):


1. kan: le kell szoktatni a területjelölésről a lakásban, ha ott fogjátok tartani, és nagyon meg tud őrülni, ha tüzelő szukát érez, amúgy néha okosabbak a szukáknál, és az is nagyon jó, hogy tudod pénzért fedeztetni

2. szuka: ha lakásban lesz tartva, össze fogja vérezni tüzeléskor, de szelídek, nem kell olyan erősen irányítani őket, véletlenszerű kiskutyák előfordulhatnak, viszont ha kiskutyákat szeretnétek, akkor szukát válasszatok

2012. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus.
2012. jún. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez ám a nem semmi! :O
2012. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a helyzet az, hogy mindketten ivartalanítás pártiak vagyunk, így ha kan, ha szuka, amint lehet vinnénk ivartalanítani, a kiskutya gyártást inkább meghagynám azoknak, akiknek van papírjuk is róla, én nem akarok pénzhajhász kiskutyagyáros lenni... Szeretnénk egy benti kutyát, kertbe kijárással, aki okos, kedves, simulékony, lehet vinni nagy túrákra, autózni, sétálni, futni, aludni lehet vele. Ennyit szeretnénk.
2012. jún. 21. 09:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes,felelősségteljes gondolkodású vagy,ennek örülök :)Talán a szukák picit simulékonyabbak,de tényleg így van,egyede válogatja és sokszor nem nemfüggő.Úgyis beleszerettek majd az egyik picibe,talán abba,amelyik a legvagányabb(bár vele lehet nehezebb lesz kicsit az élet) vagy éppen a sarokban szomorkásan csücsülőbe,esetleg abba,amelyik rögtön az öletekbe mászik.És akkor már mindegy lesz,milyen nemű:)

Igazság szerint a nemválasztás azoknál fontos,akik mindenképp ivaros kutyát szeretnének,pl törzskönyvvel,később akár tenyésztési-nem szaporítási!-célokkal,vagy csak mert úgy vannak vele,ivaros kutya az igazi,inkább megpróbálnak rá ezerrel vigyázni,nehogy kiskutya legyen a vége.Olyankor lehet fontolóra venni,miért nehezebb a szukával(tüzeléssel járó gondok,álvemhesség,emlődaganat,a kanok tapadnak)és a kannal(állandó jelölgetés,erősebb dominancia,szökés,stb)

2012. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!