Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a kutyám idegen...

Miért fél a kutyám idegen helyeken, hogy otthagyom?

Figyelt kérdés

Ha valahová elmegyünk mondjuk vendégségbe akkor miután körbeszaglászott megy is a kocsihoz és ha betud szállni beszáll és egész nap ott fekszik ha meg nem akkor mindenhová követ vagy belefekszik a táskába amit hoztam.

Olyan mintha attól félne,hogy otthagyom valahol pedig egész életében egyszer hagytam itthon egy éjszakára ezen kívül soha nem hagytam ott sehol sem.



2012. jún. 21. 11:48
 1/5 zsofmoln válasza:
Mert nagyon szeret téged. Olyan mint egy kisgyerek. Hiszen te is kisgyerekkorodban biztos féltél, hogy anyukád ottfelejt valahol és otthagy és nem találsz haza. Ő is attól fél, hogy cserben hagyod. Az én kutyám is ilyen :)
2012. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szocializálatlan a kutyád

Egy jól szocializált, normális kutya bízik a gazdájában tudja, hogy nem hagyja ott .

Az autót ismeri ezért akar oda menni, a többi dologban bizonytalan!

2012. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok:

A gazda viszonyulása, magatartása az állathoz jelentős tényező a félős kutyák esetében. Sok ember jót akarva, egyfajta szeretettől vezérelve, de teljesen rosszul reagál, amikor a kutyáján a félelem jeleit véli észrevenni.


Általában minél kisebb testű és súlyú egy kutya, annál markánsabb a gazdák helytelen magatartásformája, helytelen cselekedete. A nagyokat megpróbálják pórázrángatással jobb belátásra bírni vagy szép szóval, simogatással nyugtatgatni. A közepesnek mondhatókat leginkább kézzel-lábbal próbálják a gazdik a félelem forrásától megvédeni. Míg a legkisebbeket egyszerűen ölbe kapják, gondolván, érti a kutya: védelek tehát ne félj - bár, ha a félelem oka nem szűnt meg.


Azonban ezek az emberi viselkedésformák erősen kontraproduktív hatásúak. ugyanis a kutyák ezeket mint indirekt dicséreteket értelmezik. Ezen emberi cselekedetek, testi jelbeszédformáikkal a kutyában megerősítik azt az érzést, hogy valóban félni kell, hiszen maga a falkavezér (vagy magasabb rendű falkatárs) védelmi intézkedéseket tesz.


A kutya nem tudja megérteni, hogy az ember védelmi viselkedését nem a valós veszély, a félelmet kiváltó ok, hanem önmaga félelmi reakciója váltotta ki.

2012. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha idézel valahonnan, illik jelezni
2012. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem attól fél, hogy otthagyod. Magától az új helytől tart. Ha fiatal a kutyád, gyakran vidd ilyen helyekre. Ne engedd, hogy bemenjen az autóba, táskába. Ha csak a lábadnál fekszik, az is elég eleinte. Annyit is megtehetsz, ha idegen helyre mentek, először menjél vele felderíteni a terepet.
2012. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!