Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát akarok! Mennyibe kerül...

Kutyát akarok! Mennyibe kerül havonta a kutya?

Figyelt kérdés

Labradort akarok! Néztem tápokat:Acana, Dog Chow. Nem a legdrágábbak de nem is a legolcsóbbak! Ha nagy lesz a kutya akkor havonta 1 zsák kaja kell kb. 15kiló én úgy számoltam! havi 12-14 körül a kaja. Kullancs és bolhacsepp 1 hónapra 2ezer. plusz az oltások meg a póráz, tál, nyakörv meg ezek! Lényeg az, hogy havi 20ezret tudnék a kutyára szánni! Ennyiből lehet tartani egészségesen?


Plusz asztalossal csináltatnék neki egy 120x160cmes házat 80cm magasággal! Dupla falu ház h közé tudjak szigetelést rakni! Plusz maszekba télre valami kis hősugárzót! Amúgy kint benti kutya lenne de általába azért szeretném ha kint lenne nem csak bent:D de bármikor bejöhetne :D


2012. jún. 21. 17:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne már 20 ezerből eltartani! Nem kell a legdrágább táppal etetni, de még egy szuperprémium tápból is kijön ennyiből. Nekem dupla akkora kutyám van mint egy labi, és még én is kijövök havi 15 ezerből, ha a kutyasulit és a kiállításokat nem számolom. Ráadásul a kérdezőnek nem is biztos, hogy kell kennel, lehet, hogy az udvaron akarja tartani szabadon.
2012. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

10-es válaszoló hülyeséget írt, ne hallgass rá, simán ki lehet jönni sokkal kevesebből.


Nekünk a gyerekünkre nem jut 20 ezer, nemhogy a kutyánkra, mégis egészséges.

Persze, ha te is sznob kutyás akarsz lenni, akkor 20ezer fölé is mehetsz 1 hónapban a költségekkel, de ha "csak" egy házikedvencre vágysz és megfelelően szeretnél gondoskodni róla, akkor nem kell rá ilyen bődületesen nagy összeg egy hónapban.

2012. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem nem labim van, de súlyban kb megegyezik a kutyám egy standard -nem elhízott- labradorral. A táp havi 5-7e Ft-ra jött ki mikor kölyöktápot kapott, most felnőttet kap és így is napi max 200 forintunkba kerül, de inkább 180 ami reális. Igaz nem orijent kap, mert azt nem tudnánk megfizetni a többi mellett, de jó minőségű, superpremium tápot eszik és az izületvédőn meg némi csonton kívül nem kap mást mellé.

Akkor gyors számítás szerint nekünk havonta a következő költségek merülnek fel a felső összeghatárt nézve és a váratlan orvosi kiadásoktól eltekintve:

táp 6eFt, scalibor 600Ft, csont 150Ft, izületvédő 900Ft, féreghajtó 150Ft (3havonta 450), oltás 500Ft (éves oltás max 6e Ft), kutyaiskola 7500Ft, jutalomfalat kb 300Ft

az összesen: 16100Ft

2012. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha fél kiló jó minőségű kutyatápot adsz a kutyádnak naponta akkor az el fog hízni,télire hősugárzó a labrador nem egy fázós fajta inkább a nyári hőséget nem fogja bírni az én labradorom a nyarat a pinében tölti ott érzi jól magát
2012. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
A kutyádra szánt hasznos idő is nagyon értékes amit ne felejts el
2013. ápr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!