Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Miért csinálja ezt a...

S. O. S! Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés
A kutyám tegnap volt pontosan egy éve nálunk. Kb 1.5 éves keverék, menhelyes kutya. Suli előtt mindig elviszem öt percre h elvégezze a dolgát, ez ugye suliisőben olyan 5:50 körül van. Most ugye nyári szünet van, és 5:50kor rákezdi a vonyítást sírást nyüszítést (kinn a kennelben) és nem lehete tőle aludni. Már a szomszédok is panaszkodtak. Teljesen tanácstalan vagyok, valami ötlet??? Légyszi segítsetek!!
2012. jún. 24. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert megszokta, hogy abban az időben viszed őt sétálni. Nem jöttél rá?
2012. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vidd le. Aztán esténként szoktasd kicsit későbbi fekvésre (vidd le később) és ennyivel told ki a reggeli kelést is
2012. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne csak suli időben kelj fel hozzá 5:50-kor, hanem élete végéig,mert így szokta meg. Te is szokj hozzá, mert a napirendet változtatni későbbiekben kellemetlenné válhat neked is. Ha majd nagyobb leszel és dolgozni mész, akkor is meg kell oldanod, hogy a kutya elintézze a dolgát mielőtt otthagyod őt a lakásban.
2012. jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vgy vidd le, vagy szólj rá hogy hallgasson el. Az nem állapot, hogy nem hagy aludni a kutya. Persze azért eleinte ne várasd túl sokat, fokozatosan szoktasd hozzá az egyre későbbi sétákhoz.

Persze nyilván utóbbi csak akkor kivitelezhető, ha az esti séta is arányosan későbbre van állítva, hogy ne kelljen most hirtelen 8 óra helyett 12-ig tartogatnia mindent.

Egyébként hétvégenként is mindig lent volt olyan korán, vagy akkor elfogadta, hogy később van séta?

2012. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul tettem fel a kérdést. Nem azt akartam kérdezni hogy miért csinálja, hanem hogy mit lehet ellene tenni??
2012. jún. 24. 21:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt egy szokásos napirendje... és a kutyusok általában nem piszkítanak a saját helyükre..... És nem érti, hogy miért nem mész ki hozzá! egyszerűen korán kell kelned mintha suliba mennél! te állítottad össze a napirendjét, NE BORÍTSD FEL!!!!!!!!
2012. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vidd el hosszú sétára reggel és akkor egész nap csend lesz. Ha megszokta a 6 órát, akkor vidd ki akkor.
2012. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Vidd el ugyanúgy 5:50-kor!
2012. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hovarju ***** válasza:

Szerintem reggel vidd el a szokásos idejében sétálni, aztán visszafekhetsz még lazulni egy kicsit.

Szerintem egy nyári szünet erejéig nem érdemes felborítani a napi rendjét.

Hétvégenként mikor vitted sétálni?


Vagy, ha nem szeretnél korán kelni, akkor iktass be egy késő esti rohangálós sétát és akkor reggel remélhetőleg kicsit később fog ébreszteni.

2012. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!