Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éves kan Puli kutya elfogadn...

7 éves kan Puli kutya elfogadna egy újonnan érkezett, kölyök Border Collie-t?

Figyelt kérdés

A Puli kutyus nem igen fogad el más állatokat, bár a tengerimalacot és a csirkéket megértem, hogy kajának nézi. No meg állandóan ugat, mikor takarítjuk őket.

A tengerimalacot pedig már megfogtam, és odavittem a kutyushoz (persze kerítés volt közöttük), de akkor meg se mukkant, csak kíváncsian nézte és csóválta a farkát.

Szóval, ha beköltözne hozzánk egy Border Collie, akkor vajon nekiesne-e, vagy csak én vagyok túlságosan elővigyázatos?

Köszönöm szépen a válaszokat!


2012. jún. 24. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
te látod hogy viselkedik más kutyákkal, ha sétálni mentek, ha játszik velük. Ugyanigy nem lenne gond a saját kutyával sem
2012. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy a csirkét és a tengeri malacot kajának nézi az a ti hibátok is. Mivel egy terelő kutya neki minden állathoz jól kéne viszonyulni.

De te ismered a kutyád. Neked kell tudni, hogy hogyan van megnevelve és hogyan viszonyul más kutyákhoz. Ezt csak te tudhatod mi nem ismerjük a kutyád!!

Amúgy meg ha jól van nevelve a kutya nem fogja bántani a másikat ha ti nem engeditek neki.

De én azt mondom, hogy ne hozz másik kutyát addig amíg nem tudod, hogy a kutyád, hogyan reagálni pl. egy másik kutyára. Mert ha tudnád akkor nem itt kérdezgetnél. Így sejtem, hogy nem igazán van megnevelve a kutya mert nem tudod, hogy milyen helyzetre hogyan reagálni ill. tudnád a kontrollálni az adott helyzetben!

2012. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen mi sosem vártuk el tőle, hogy tereljen, az első csirkék is márciusban jöttek, tehát sosem volt még ebben a közegben. Jó, a tengerimalacot meg annyit nem is látja, mert félünk, hogy bántani fogja, vagy alaposan megkergeti.

A kutyákkal általában az utcán is jól elvan, szagolgatják egymást, és még sosem volt konfliktusa (persze, azért minket is ugatnak a kerítés mögül a területüket védő kutyák :)

Az befolyásolja a kapcsolatukat, hogy fiú vagy lány kutyust hozok?

2012. jún. 24. 11:31
 4/12 anonim ***** válasza:
ha más kutyákkal elvan akkor nem lesz gond. kölyökként mindegy hogy kan vagy szuka, de ugye a szukát mindenképp ivartalanítanod kell
2012. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én attól is félek kicsit, hogy ugye ez az udvar a Puli "területe"... és hogy azt nagyon védi. Ha még egy kutya van az ő területén, abból nem lehet konfliktus?
2012. jún. 24. 11:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha ez kérdés számodra, akkor lehet gáz. Normális esetben a kutya elfogadja a gazda döntéseit, akkor is, ha egy falka új kutyával állít be a házba. Nem a puli feladata eldönteni, hogy ki költözhet be a kertbe és ki nem, hiszen az nem az ő kertje, hanem a tiéd. Ha ezt tudatosítod benne, és úgy is viselkedsz vele, mint aki tényleg otthon van, és nem látogatóba ment a kutyájához, akkor nem lesz gond.

Ha a falkavezérségnek kicsit utánaolvasol, az mondjuk sokat segíthet, megértheted, hogyan kell viselkedned mindkét kutyával ahhoz, hogy ne balhézzanak, ha te nem akarod.

2012. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bármiből lehet konfliktus, ez nevelés, szoktatás, meg hozzáértés kérdése.

Pl fölösleges figyelgetni, hogy reagál a tengeri malacra, vagy akár az új kutyára. Időpocsékolás, attól, hogy tudod, hogy mondjuk megtámadná, ugyanúgy meg fogja támadni.


Meg kell neki mutatni az elvárt viselkedést, korrigálni, ha nem úgy viselkedik, azonnal fegyelmezni, és ha kezdi megérteni, akkor jutalmazni. Csak úgy elvárni, hogy majd a semmiből tudja hogyan kéne viselkedni, az elég fura elvárás.

A tengerimalacot, csirkét sem kéne, hogy kajának nézze. Ha erre se tanítottad meg, akkor 7 évesen nem hiszem, hogy szakember nélkül meg tudnál ezt tanítani neki.


Ezzel együtt biztos, hogy aki járatos az ilyenben, az össze tudná szoktatni őket. A kutyák általában véve is szeretik a társaságot, a puli meg főleg, tehát a kutyával nem lenne gond. Inkább azzal, hogy következetesen, és türelmesen rá kell vezetni az elvárt viselkedésre, amit hogy ha eddig hanyagoltatok, akkor elég nagy meló lesz.

2012. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már elmondtam, hogy márciusban talizott először csirkével, tehát 7 évesen, malaccal meg 4-5 évesen.

Alapjában véve szereti a többi kutyát és néhány parancsszóra is hallgat...

Hát, köszi a válaszokat, ideje átvenni a falkavezér szerepét! Jobb később, mint soha :D

2012. jún. 24. 13:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Így van, hajrá ;)
2012. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
előbb minden területre odafigyelve rendezni kéne a pulival a kapcsolatot, ha ezt nem teszitek meg előbb-utóbb gondok lesznek a kutyusok között-amíg kölyök a kicsi kisebb a valószínűsége, ivarérettség után meg bármikor komoly problémáitok lehetnek, éééés fontos, hogy az új kutyus lehetőleg alacsonyabb energiaszintű legyen mint a már meglévő, szóval ne a legatívabbat hozzátok el az alomból és ne is a legvisszahúzódóbbat, egy nyugodt de kíváncsi egyedet érdemes választani, akár elvinni a választáshoz a pulit is. Érdemes megfigyelni, ő hogy reagál a kicsikre, melyikkel lép kapcsolatba nyugodtan(ez lesz a választott!), melyiket hagyja figyelmen kívül és melyiket morogja meg esetleg!
2012. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!