Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. A kutyámnak nyílt...

S. O. S. A kutyámnak nyílt sebe van és bele petézett a dög légy, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Állatorvost ma nem tudok szerezni,nincs a környékünkön.Holnapig mit tudok tenni?Hogyan írtsam ki a lárvákat a sebből?
2012. jún. 24. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mosd ki,és szerintem egy betadinos fertőtlenítés sem ártana. persze ez nem jelenti azt,hogy nem kell orvoshoz vinned!!!!
2012. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
próbáld meg a lárvákat kiszedni valamivel (pl egy steril gézdarabbal vagy vattával) aztán ha tiszta a seb, fertőtlenítsd hiperollal.. (pár száz forint gyógyszertárban) pezsegni fog, de fertőtleníti és összehúzza a sebet.. Fontos hogy ne alkohollal fertőtlenítsd, mivel nyílt seb csípni fogja és meg is kaphat ezért jó a hiperol..
2012. jún. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs valami szer ami megöli a lárvákat?Kitörölgettem a sebből,de nem 100%-os biztos van még benne.
2012. jún. 24. 14:09
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Egész nyugodtan fújd be légyirtóval...nem vicc. Állatorvosi javaslat!!!!
2012. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Könyörgöm hívj fel egy állatorvosi ügyeletet, Budapesten biztos van és ott kérj telefonon "elsősegély-tanácsot" csak jobban értenek hozzá!
2012. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Felhívtam,de nem tudok odamenni a kutyához mert meg van vadulva,nem enged magához,szerencsétlen nagyon kínlódik,habzik a szája.Félek,hogy reggelre megdöglik.Azt mondták az ügyeleten,hogy altató lövedéket kell neki adni hogy hozzáférjen a doki,de senki nem jön ki,mert Vasárnap van.
2012. jún. 24. 20:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen állat...


Most már hétfő van, remélem megoldódott a probléma. Hidd el, a légyirtós dolog valóban az egyik leghatásosabb módszer.


Nekem az is furcsa, hogy egy kutya ennyire megvadul. Az egy dolog, hogy nem enged hozzáérni a sebéhez, mert fájdalmai vannak, de hogy ennyire megvaduljon, az nem normális dolog.


Ha bekábították a kutyát rakjatok rá szájszíjat, melyben inni tud, de harapni nem. Fújd be alaposan légyirtóval, majd alaposan fertőtlenítsd le. Egyébként a lárvák miatt nem fog megdögleni, mert azok csak az elhalt húst pusztítják, az élőt nem. Gusztustalan, de nem fog elpusztulni emiatt a kutya.


Hívj hozzá minél hamarabb állatorvost.

2012. jún. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi van a kutyával? Szerencsétlen, biztos oltári nagy fájdalmai vannak, ha így bevadult! Szegénykém!
2012. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kértem tegnap éjszaka segítséget egy kutya alapítványtól telefonon hogy nem e tudnának egy dokit szerezni sürgősen,erre kijöttek és elvitték a kutyát,aláírattak velem egy lemondó nyilatkozatot.Én ezt nem értem.Nem bántottam a kutyát,van még 3 kutyám csak összeverekedtek tegnap hajnalba,a másik három rátámadt erre az egyre mert kötekedett velük,alig bírtuk szétszedni őket.Aztán pillanatok alatt belepték a sebét a legyek.Jól tápláltak a kutyáim,imádom őket,erre elvitték,mert én tehetek róla hogy vasárnap senki nem jött segíteni.
2012. jún. 25. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért írtad alá? Nem értelek. Nem értem milyen alapon érezték úgy, hogy el kell vinniük a kutyát, hiszen Te orvosi segítséget kértél, nem akartál tőle megszabadulni?! Nem értem ezt az egészet.
2012. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!