Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csipi véresre a fülét a...

Miért csipi véresre a fülét a légy a 9 éves németjuhász kutyámnak?

Figyelt kérdés
Már nagyon régotta nincsenek bezárva!De még is véresre csipi a fülüket a légy!
2008. aug. 7. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért talán el kellene vinned egy állatorvoshoz mielőtt elkap valamilyen fertőzést vagy megbetegszik
2008. aug. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szia azt nem tudom, hohy miért, de az állatorvosnál tudsz olyan ampullába töltött folyékony "kencét" venni, amitöl elmúlik, és később sem támadják majd a legyek... én is pár napja vettem ilyet, sajnos a nevét nem tudon (neo... valami) még nem próbáltuk ki, de remélem használni fog...


üdv.: TPB

2008. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok jó szer van a legyek ellen,én mostanában egy csepegtetős szert használok,ami egy hónapig távol tartja a legyeket,ezt a kutya nyakánál közvetlen a bőrére kell csepegtetni az egészet, és nagyon jó,sajnos a nevét én se tudom,de van még erre a sebolaj,ami rettentően büdös de hasznos,mert fertőtleniti a sebet,és erre se mennek a legyek,csak ezt naponta töbször kell alkalmazni,de egy idő után az eb már nem igen tűri,ezért tértem át a csepegtetősre,az állatorvos meg tudja mondani a nevét ennek a klassz dolognak.

Kérdezd meg, és alkalmazd!!!

2008. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Eleve, ha legyek vannak a fülénél, nem tisztítod a fülét... haha, itt kezdődik.

És lehet, hogy rühesek is, ezt az állatorvos tudja megállapítani. Már rég el kellett volna menned orvoshoz. Tudniillik a legyek minden sz@rba belelépnek, utána felsértik a kutyád fülét, aztán megint csak odamennek. FERTŐZÉS VESZÉLY. Meg a por és minden más szennyezi.

ÁLLATORVOS - UTÁNA PEDIG HETENTE TISZTÍTOD A FÜLÉT ÉS NEM KELL SEMMI GYÓGYSZER.

2008. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ez egy nagyon gyakori dolog, mi őszi légynek hívjuk ezeket a dögöket, ne tudom, máshol minek hívják. ez nem jelenti, hogy nem tartod a kutyádat megfelelően (illetve ő magát). nem kell dokihoz menned, egy állatpatikában is tdnak kencét adni, ez segít a költségek csökkentésében. nekem is ó németjuhászaim vannak.
2008. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi németjuhászunknak is volt ilyen baja, évente előjött nyáron/ősszel. Kentük, kötöztük, csepegtettük, akkoris előjött a baj. Állatorvost nem árt megkérdezni erről.
2008. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítsgéteket !!Megpróbálom majd megszerezni azt szert!
2008. aug. 8. 15:39
 8/8 anonim válasza:
100%
Szia! Nekünk is ilyen bajunk van a kutyánkal nekünk a FEDEROL bevált.Állatorvosnál lehet kapni,marha büdös de jó. Ezek a nyakra csepegtetős kencék szerintem semmit nem érnek.
2008. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!