Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megtanítani a...

Hogy tudom megtanítani a kutyámnak hogy ugasson, ha idegen jön?

Figyelt kérdés

8 hónapos. Egyedül leszek 1 hétig itthon, nem azt mondom hogy félni fogok, de azért örülnék ha jelezné ha valaki be akar jönni. Vagy ha elrettentő lenne egy kicsit. Magyar agár.

25/L



2012. jún. 22. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:

nem házőrző típus sokat nem tehetsz!


olyan mint maygar vizsla az is ritkán ugat (föleg az idegeneket) inkább a nyakába ugrik s körbenyalja !!!

nem házörzésre való kutyafajta

2012. jún. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, de olyan nagy, sokan félnek tőle, már a mérete miatt is, ha még egy kicsit ugatna is... Szép mély hangja van, de nagyon ritkán ugat, inkább csak az idegen kutyákat.
2012. jún. 22. 16:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Hol van az az egyedül? Vannak helyek, ahol akkor érzi magát az ember nagyobb biztonságban, ha senki nincs körülötte.


Sajna nehéz ügy, az első által említett okból. Pásztorkutyák jobb házőrzők. Őket inkább arról kell leszoktatni, hogy ugassanak. No meg mennyi időd van egyáltalán a „nagy eseményig”? Kutyát sok dologra meg lehet tanítani, de sok idő is kell rendszerint hozzá. Idő és türelem.

2012. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 60-70 cm-es magasságával szerintem is megfontolásra késztet.
2012. jún. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van két agaram, az egyik ugatós, a másik nem. Meg egy whippet, de ő se nagyon ugat inkább csak ha játszanak.

Valószínű, hogy az ugatós az előző helyén tanulta, egy kiskutyával volt együtt, aki meg folyton ugatott.


Nem biztos, hogy egyszerű lesz, de kéne találnod egy ingert, amire ugat. (nekem pl. egyik régi kutyámnál az akkus fúró volt ilyen. :) ) Ezzel már meg tudod tanítani, hogy jelre, vezényszóra ugasson. Aztán figyelni kell, hogy mikor jön valaki az utcán, és akkor is ugattatni, meg adni neki a jutalomfalatot.


Mutathatnál képet róla, imádom az agarakat. :)

2012. jún. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Másfél hónapom van még addig. Ha bent vagyunk és hallom (ő is hallja) hogy ugatnak a szomszédban a kutyák vagy valami zaj van, akkor figyel és ha szólok neki hogy "menj" akkor odaszalad és megnézi hogy ki jött, de nem ugat. :) Mondjuk lehet veszélyesebb mint egy ugató kutya, mert annyira örül hogy azzal tesz kárt az emberben. Ugrál és véletlenül is úgy meg tud karmolni, hogy vérzik. :( Ezen még dolgozunk, hogy leszokjon róla. Az nagyon tetszene ha parancsra vérfagyasztóan tudna vicsorogni. De asszem ez nem az a fajta, aki ezt meg tudná tanulni.
2012. jún. 22. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!