Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy nagyobb...

Hogyan érjem el, hogy nagyobb legyen a távolság közöttünk?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy a kutyám és köztem a falka hierarchiájában, ergo jobban tiszteljen. :) járunk kutyaiskolába, gyakoroljuk a falkavezérséget, póráz nélkül tudom a réten sétáltatni, viszont még mindig szemtelen. nêha szelektív a hallása behívásnál, kutyasuliban a feladat kôzepén mostanában otthagy és elkalingyászik, amire csak azt a választ kapom, hogy hívjam vissza. hívnám én, ha jönne! de szándékosan nem figyel. és még egyéb pimasz problémáink vannak. mit tehetek?

2012. jún. 24. 16:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%
De mondjuk mindegy, ez már csak elméleti vita, a lényeg, hogy a kutya csinálja meg, amit mond, akár második, akár negyvenedik a kétfős falkában.
2012. jún. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Akumi, a távolság kifejezés felcserélhető a tekintélyjel. Akkor úgy mondom, hogy a nagyobb távolság egyenlő a nagyobb tekintélyjel. Így elfogadható még neked is?
2012. jún. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
El. Nem szeretem, amikor össze vannak zavarva a gazdák :) Nem etológiai kiselőadást kell itt tartani, hanem megpróbálni megoldást találni a problémára.
2012. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
51%
Én is a hosszú pórázt javaslom. viszont ha a kutyaiskolában lelécel, akkor valaki fogja meg, Te szépen odasétálsz, és megmutatod a kutyuskának, mi történik, ha nem engedelmeskedik a gazdának. Én az enyémet jól megrángattam, és kapott is egy párat, amiért itt valószinűleg mindjárt megköveznek, de inkább ő sirjon, mint én. Ez volt másfél éves korában, azóta a kutya behivása tökéletes!
2012. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
# 8 nagyon jól megfogalmazta!
2012. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kikapnia szerintem, bőven elég, ha nyakon csípi és visszaviszi oda, ahova hívta, hogy lássa a kutya, hogy nincs választása. Mondjuk ezt lehet úgy csinálni, hogy nyakörvnél megemelve viszi, akkor kicsit érzi a kutya, hogy rosszul járt, de nem kap konkrétan verést meg semmit. Aztán ez meg vagy elég, vagy nem, minden kutya más :)

De mondjuk szembemenni a kutyakiképzővel foglalkozáson egy kicsit pofátlanság, szóval szerintem az ottani gondokra vagy kínáljon ő megoldást, vagy meg kell vele beszélni előre, hogy mit szól egy ilyen módszerhez és belemegy-e, vagy sulit kell váltani. Nem jó feszültséget kelteni.

2012. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

elég nyakatekert, én elmondom az én verzióm, vagyis ahogy nálunk működik. 7 kutya van itthon. Ebből a legidősebb 8 éves, rangidős szuka. Ő tartja össze a falkát, mindig is sokat segitett nekem a fiatalok nevelésében. Rendet tesz, ha a többiek összezördülnek. Amikor beteg volt, átadta ideiglenesen az irányitást, a rangsorban utána következő szukának. (Számomra is elsőzör hihetetlennek tűnt). DE. Minden egyes tagja a falkának együtt is, és külön-külön is teljesen engedelmes. Ha együtt kimegyünk a határba, név szerint mindegyik behivható, még ha épp játszanak is.

Szerintem erre kell törekedni. A behivás 100%-ossága a legfontosabb feladat. Ebben egy kutya sem késlekedhet, ahogy a vezényszó elhangzik, akkor végre kell hajtania, mert akár az ő, akár mások élete is múlhat rajta. és ezen a "kizárás a falkából, elfordulás a kutyától" nem segit. Az eszköz, nem lényeg. A végeredmény a fontos. De az nagyon.

2012. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

ma 12:50

Leírtad, nálad hogyan működik. Viszont a kérdésre nem adtál cseppnyi választ sem. Vagyis,mit tegyen a kérdező.

2012. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp a kutyasulival közösen kellene megoldást találni, nehogy úgy neveld a kutyát, ami a kutyasuli szemléletébe esetleg nem fér bele! Jó lenne tudni, hogy ők mit javasoltak!
2012. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás a

ma 13:50-es válaszában van.

Az iskola első sorban azért van, hogy segítsen a gazdának a kutyája nevelésében, ha az nem tudja egyedül megoldani. Ha nem tudnak segíteni, akkor máshova kell menni, még ha nehéz is találni megfelelőt.

Mond itt sok ember megoldásokat, de lehet, ha a kérdező bármelyiket alkalmazza netán az iskolában, nem biztos, hogy ott jó szemmel nézik.

2012. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!