Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy nagyobb...

Hogyan érjem el, hogy nagyobb legyen a távolság közöttünk?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy a kutyám és köztem a falka hierarchiájában, ergo jobban tiszteljen. :) járunk kutyaiskolába, gyakoroljuk a falkavezérséget, póráz nélkül tudom a réten sétáltatni, viszont még mindig szemtelen. nêha szelektív a hallása behívásnál, kutyasuliban a feladat kôzepén mostanában otthagy és elkalingyászik, amire csak azt a választ kapom, hogy hívjam vissza. hívnám én, ha jönne! de szándékosan nem figyel. és még egyéb pimasz problémáink vannak. mit tehetek?

2012. jún. 24. 16:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

# 14/20 Időpont tegnap 23:35

Ebben a hozzászólásban megadtam a választ.

2012. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
igen, a távolsággal kapcsolatosdolgot értem, nekünk így tanítják, ez tiszta. aminem most segítettetek, az az, hogy ha elsőre nem csinálja, akkor másodjára követelnem kell tőle. ha pl. egy feladatről van szó, és tudha, mit kell csinálni, de teszi a hülyét, megcsináltatom vele? itthon igen, ha nem teszi hanem elmeg, akkor ha kell, nyakörv megfog, helyrerak. a suluban viszont ezt nem nagyon teszem. ott teljesen igaz, hogy rájött, nem kellelsőre jönni, hadd óbégassak kicsit, majd jön mikor gondolj?
2012. jún. 25. 17:46
 23/25 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kutyaiskolába jársz???? Csak mert minden suliban ezekre a gondokra szoktak ráhasalni.

Tegyél rá egy hosszu pórázt, és csak azon sétáltasd, és időről időre hivd magadhoz. Ha nem hallja, akkor vezényszó, rántás, és a pórázzal szépen begyűjtöd a kutyát. ha megérkezett, dicséret, és jutalom. Tanulja meg, hogy mindig vissza kell menni, mert ha nem, akkor kapja a negativot.

2012. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
igen, biztos. nem kamuzok azért, csak hogy ne küldözgessetek suliba.
2012. jún. 25. 20:48
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

A kutya tökéletesen tisztában van igen hamar, melyik helyen, kivel, mit engedhet meg magának. Ha a suliban nem ugyanazt csinálod, mint otthon, secperc alatt rájön, ott más a lehetőség. Tipikusan ezt lehet észlelni,pl amikor a gazda mondja a kutyának, hogy ülj! A kutya nem ül le. Gazda kissé emeltebb hangon ismét mondja. Kutya már gondolkodik, üljön-ne üljön? Aztán gazdinál szakad a cérna és valamilyen módon ülő helyzetbe rakja a kutyát. ha ezt kb 3-4-szer megcsinálja, a kutya azon túl pont a 3-ik vezényszóra fog leülni, mert megtanulta, akkor már "muszáj" leülnie.


Ne legyen különbség az iskolai és az otthoni elvárások között.

2012. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!