Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most olvastam, hogy a kutyákna...

Most olvastam, hogy a kutyáknak nem tesz jót a macskakaja. Ez igaz?

Figyelt kérdés

A mi kutyánk már évek óta macskakaját eszik, ráadásul van nálunk egy cicus is, és nem tudok arra figyelni, hogy ne egye meg az övét. Volt már olyan, hogy hoztam kutyakaját is, abból meg csak a cica evett, a kutya nem:(

Nincs valami olyan megoldás, amivel eheti a cicakaját, de baja sem lesz tőle? Mert kap maradékot is, de gondolom az nem pótolja azt, ami a kutyakajában van, a macskakajában meg nincs...


2012. jún. 25. 01:37
1 2
 1/13 anonim válasza:
35%
De szerinted mi van egy macskakajában? Fordítsd meg és olvasd el az összetevőket. például csirkehús, sonka, jódozott só, lazac, sárgarépa... Analitikailag tartalmaz rostot, fehérjét, zsírt, hamut és vizet. Ezek közül mégis melyikből nem ehet a kutya? A lazacból vagy a csirkehúsból? Vagy a víztartalom miatt mérgező? Sőt szerintem direkt évek alatt fertőzi meg a kutyádat és a végén veszett vérengző vérfarkas lesz belőle aki elhozza az apokalipszist.
2012. jún. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ez kedves válasz volt, de azért köszönöm.
2012. jún. 25. 05:12
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Továbbmegyek... ha a macskádat eszi meg attól sem lesz semmi baja.

A macskakajától max annyi baja lehet, hogy egy idő után elkezd dorombolni.

2012. jún. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem azért mégsem jó, hogy macskakaját eszik egy kutya évekig. Egyszer-egyszer belefér, de adj neki inkább igazi húst (főzve) zöldséget, rizst és akkor a cica is jóllakik vele. Van a macskakajában egy taurin nevű anyag, ami a cicának jó de a kutyának nem. Etest külön őket, és akkor nem eszik meg egymásét.
2012. jún. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is elvétve nyalint be egy két falat macskatápot. De mivel külön is etetem őket, plusz a macska nagyrészt főtt ételt eszik, nincsen gond, mivel ha meg is hagyja a cica a kajáját, akkor eszi a kutya. Ugyanazt, amit ő kapott aznap.
2012. jún. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"Van a macskakajában egy taurin nevű anyag, ami a cicának jó de a kutyának nem."


A van benne taurin egy erős túlzás, némelyikben kb még hús sincs, nemhogy taurin.

Kutyának miért lenne baja a taurin tartalmú ételtől? Csak arról van szó hogy nem igényel annyit mint a macska, baja nem lesz tőle, elöl bemegy, hátul kijön.

2012. jún. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem az ipari hulladék Wis... -ról beszélek. Normális macskakajában van. Sőt még hús is....
2012. jún. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Jó, de ettöl még nem kap taurin mérgezést egy kutya.
2012. jún. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem, csak szépen hosszútávon kinyirja a veséjét.
2012. jún. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Ti összekeveritek az energiaitalt a macskakajával.
2012. jún. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!