Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak a macskámnak enni?

Mit adjak a macskámnak enni?

Figyelt kérdés

Azt gondoltam hogy esténként, ha nemis mindig,de néha főznék, készítenék neki valami egyszerű és tápláló hamit. Ma sajtos tejfölös főtt tojást kapott. Tudtok ilyesmiket mondani?

A válaszokat előre is köszönöm



2011. nov. 16. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
A macska hús evő.Azt adj neki.
2011. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is husit adj, ha nem is mindig.

ha veszel pár darab csirkeszárnyat, 1-2 májat, még olcsóbban is jösz ki, mintha tápot adnál neki. És sokkal egészségesebb, meg se kell főznöd.

A tojás is jó, de azt is adhatod nyersen is, verd fel neki, mintha rántottát csinálnál.

Egyébként én azt vettem észre, hogy eddig az összes cicám nagyon szerette a főtt répát, mindig adtam nekik a levesből, próbálkozhatsz azzal is.

De a lényeg, hogy a husin legyen a nagyobb hangsúly, és ne sózz vagy fűszerezz semmit.

2011. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi ha marad főzelék akkor azt is szoktunk nekik adni, a legtöbb fajtát szeretik :)

De adhatsz nekik rizst főtt zöldségekkel vagy húsdarabkákkal :)

2011. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Szoktam neki húst adni csak gondoltam hogy valaki hátha tudja mit lehet hozzá adni vagy mivel keverjem össze hogy olyan "egész étel" legyen.
2011. nov. 18. 18:01
 5/9 anonim ***** válasza:
a macskának egész étel a hús mivel húsevő.Nem kell neki "köret".A rizs csak szénhidrát amire semmi szüksége nincs.
2011. nov. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem rizsre meg krumplipürére gondoltam, hanem valami különlegesre ami változatossá teszi a húst.
2011. nov. 18. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Adj neki NYERS HÚST, vagy FŐTTET, amelyiket jobban szereti, a nyers amúgy jobb, csak fagyaszd le előtte. Neki ez az egész kaja. Adhatsz májat is meg stb. De nem kell neki mellé semmi ez tényleg így van
2011. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg változatosságként adj neki nyers halat is :) V konzerv halat, az enyémek imádják a paradicsomos halat
2011. nov. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Disznóhúst ne adj neki nyersen, ez talán az egyetlen szabály. A felvágottakat, adalékos-sós izéket is kerüld.

Nyugodtan lehet neki a fehérje mellé (ebbe a hús, tojás, tejtermékek egyaránt beleszámítanak) zöldségféléket is adni. (Hiszen amikor egerészik a drága cicó, mindenestül megeszi az egeret, nemcsak a húsát eszi le róla :))

Ilyenek pl főzve: borsó, sárgarépa, kukorica, és egyáltalán: bármi, amit mi eszünk főzeléknek, salátának (én szoktam neki elrakni külön, hogy ne legyen fűszeres). Ma egyébként a "gombaimádat" volt soron :).

Egyedül a vöröshagymát kerüld

2012. jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!