Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kutyatulajdonos válaszo...

Baranka kérdése:

Beagle kutyatulajdonos válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
Abban kérné a segítségetek, hogy ha ilyen kutyát fogadok örökbe mire, mikre figyeljek? Mennyit eszik egy ilyen kutya? Mennyit kell vele sétálni (többször kevesebbet vagy elég egy nagyobb séta)? Gyerekekkel, más állatokkal menyire jön ki jól? Könnyen taníthatóak?

2012. jún. 25. 11:47
 1/9 anonim válasza:
régebben volt iylen kutyán nem emlékszek már mindenre,de arra igen hogy eleven kis kutya,de jól meg van a gyerekekkel.. (legalább is nálunk minden rendben volt)
2012. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Antimod ***** válasza:
A páromnak ilyenje van. Jópofa, igen jó természetű kutya, leszámítva, hogy néha kicsit öntörvényű, elkóborol, és kajával megvesztegethető. (Az "ül" parancsot éhesen valahogy mindig azonnal megérti, sőt, előre kitalálja... :) )
2012. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nagyon sok mozgást igényel, többi kutyával gyerekkel jöl ki jön (nem hiába használják állatkisérleteknél) viszont nagyon hangos tud lenni, és eléggé önfejű, gyenge embernek nem való... itt a lakótelepen van egy beage és néha az anyuka "hozza le sétálni" ami kb abbol áll hogy iabál a kutyára hogy ne siess és közben repül a levegöben (rajzfilmes leirással)
2012. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

4 éves kan beagle gazdája vagyok. Az én kutyám jól kijön más állatokkal, de persze ez attól is függ, hogyan nevelkedett. Nagyon mozgékony kutya, sok mozgást igényel. Én naponta 2 órát sétáltatom, ebben benne van a szabadon rohangálás a réten, plusz úszás a folyóban. Sokszor még ennyi sem elég neki:) Nagyon családcentrikus kutyák, imádják a gyerekeket, és szeretnek mindig a középpontban lenni. Viszont nagyon makacs kutyák, és ezért következetes nevelést igényel! Sokan butának titulálják, mert nem hajlandó az első behívásra megmozdulni. Ez nem így van. Ezek a kutyák a saját javukat nézik először, nem a gazdiét. De ettől nem buták, inkább ravasznak mondanám. Sok foglalkozást igényel, mind testileg mind szellemileg le kell fárasztani. Szereti a nagy családi kirándulásokat, nem szeret egyedül lenni. Nem eszik sokat, de sok gazdi hajlamos túletetni. A beagle szeret kunyizni. Rád néz a hatalmas barna szemeivel, és sokan nem tudnak neki ellenállni, és kapja a nasit. Ezt nem szabad! Nagyon könnyen hízik, erre ügyelj! Nem kényes kutyák, és ha van egy jól szigetelt háza, akkor télen is elvan a kertbe. A beagle vadászkutya, nehéz lekötni a figyelmét, de hamar tanulnak. Ajánlom neked ezt a könyvet:

[link]


Rengeteg hasznos dolog van benne.

2012. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi is amit néztünk az egy nagyon jó pofa kutya. Pár perc után hanyatt vágta magát meg tűrte a lányom "szeretetét" aki pofozgatta, meg ilyenek. Várom még a válaszokat!
2012. jún. 25. 12:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Beagle kutya nem eszik sokat,bár szereti a hasát.. Jó hír hogy nem válogatós.

A beagle kutya vadászkutya.A sok séta kell neki,sőt ki kell fárasztanod,mert ha unatkozik akkor csavarogni fog,rumlit csinál,és előjönnek az ösztönei.( képes egy szarban meghemperegni,hogy a szagát eltüntesse..Jártam így vele)

A lényeg a rendszeres sok mozgás. Én azt mondanám,hogy többször sokat. A legjobb ha van a közelben erdő,mező vagy valami hatalmas tér ahol kedvére rohangálhat. DE! Ha nincs megtanítva neki,hogy a gazda szavára azonnal visszajöjjön, akkor legyél éber,mert nehezen fogod tudni visszacsalogatni. Ha kergeted,mert el akarod kapni játéknak veszi,és mindig elszalad előled..Kíváncsi kutyák,így nem árt ha van nass vagy virsli a zsebedben amivel vissza tudod csalogatni magadhoz. Ha jól nevelt kutya akkor nem lesznek ilyen gondjaid. Nagyon játékos,okos, de makacs,önfejű kutya. Imádja a gyerekeket,és más kutyákkal is kijön..Macskával csak akkor ha vele együtt nőtt fel vagy a macska is alapjáratban játékos..

Nem taníthatóak könnyen mert nagyon sok türelemre és időre van szükség..A kutyasulik is inkább 1 éves kortól foglalkoznak beagle kutyákkal,mert kicsinek nagyon elevenek..

Elmesélek egy történetet amit egy angol kutyaoktató barátunk mesélt.

_Tudod mi a különbség a németjuhász és a beagle kutya gondolkodása között?

- ???????

- A németjuhász kutya agya így jár.

gazda: Buksi! Lábhoz!

németjuhász: A gazda hívott! Itt vagyok gazdám! Itt ülök a lábadnál.Mit tegyek?

Beagle kutya gondolata:

gazda: Buksi! Lábhoz

beagle: Hív a gazdám! Mindjárt megyek..de ez a szag...itt van valami..

gazda: BUKSIII! LÁBHOZ!

beagle: ne kiabálj! megyek máááárrr..de még ezt megszagolom..itt nyom van...váááárrrjj

gazda: BUKSIIIIIIII

beagle..jóóóó van..megyek márrr...


Nagyjából így megy...(én jót nevettem,mert bizony ez így van..)


Beagle kutyám volt. Sok gond volt vele, de annál több nevetést, örömet is hozott az életembe.

2012. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És tényleg így van! :D Ez a hasonlat nagyon jó volt!
2012. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 noesamuel ***** válasza:

első kutyának nem ajánlanám a Beagle-t, mert nehezen tanítható, makacs, nehéz lefárasztani, ami rengeteg sétát jelent, és eközben az egy percen belüli önálló gondolatok száma, meghaladja az türhetőt, aminek nagy része megvalósításra is kerül, ha akarod- ha nem.

Kétségtelenül ezeket leszámítva tündéri kiskutya.

2012. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az én Beagle kutyusom 3 éves szuka.Bizony ám, hogy elég makacs, többnyire nem érdekli semmi, az enyém vmiért még labdázni sem szeret,kikerüli :D . Muszáj vele sétálni minden nap, mert ha kihagyok egy napot is, akkor szökni próbál. (egyébként vadász ösztönei révén igazából nem szökik, csak imád területet feltérképezni)Fontos, hogy nem szabad tetsileg fenyíteni, mert hajlamos a befordulásra és annál makacsabb lesz. Egyébként változó a hangulata: Van amikor vidám, és le sem lehet vakarni, máskor meg bemegyek hozzá (van saját lakótere) és a fal felé fordul, rám sem néz. Vigyázz az etetéssel ,mert az enyém 2 éves korában nagyon elhízott, de a sok sétával és az adag csökkentésével sikerült "karcsúsítanom" :D

Egyébként a család kedvence, nagyon aranyos és kedves, a légynek sem tudna ártani.

2012. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!