Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a fajtatiszta...

Mi a különbség a fajtatiszta és a fajtiszta közt?

Figyelt kérdés
nem kell lehurrogni hogy ezt nem tudom azért kérdezem mert szeretném megtudni.
2012. jún. 25. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Faj: kutya, macska, ember.

Fajta: német juhász, perzsa stb.


Így már érted?

2012. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

semmi

Ugyanazt jelenti, vagyis tiszta vérvonalat.

2012. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló téved.


A faj az a kutya.


A fajta: komondor, német juhász, rövid szőrű magyar vizsla, francia bulldog, boston terrier etc., etc. "Tiszta vérvonalról" csak fajtatiszta kutya esetében beszélhetünk.

2012. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 noesamuel ***** válasza:
100%

fajtisztisztának számít pl. a farkastól számítva az összes kutya(a keverékek is, mivel nem pároztatták macskával, vagy sünnel, csak maximum egy másik fajta kutyával).

fajtatisztának számít aminek a felmenői ugyan ahoz a kutyafajtához tartoznak. ahogy a fenti válaszoéó is írta ilyen pl: a németjuhászhoz, vagy vizslához.

2012. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

elég szomorú,hogy az embereket ezt ne tudják, alsóban is tanítják biosz órán..

Ország – Alország - Törzs – Altörzs – Osztály – Alosztály - Rend – Alrend – Öregcsalád – Család – Alcsalád – Nemzetség – Nem – Faj – Alfaj

2012. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
áh, értem de akkor most egy fajtiszta kutya vagy egy fajtatiszta kutya a drágább ? pl. fajtiszta a keverék és mert csak kutya van benne? de viszont egy keverék már nem lehet fajtatiszta mert már keverednek a fajták? jól mondom? mert akkor már értem.
2012. jún. 25. 16:14
 7/12 noesamuel ***** válasza:
jól
2012. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a keverék nem drága, ingyen van...

amúgy már elmagyarázták. így gondolom már azt is érted, hogy pl. a boxerre téves azt mondani hogy fajtiszta, mert fajtatiszta.

2012. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de a boxer (mint kutya) akkor faj tiszta mivel kutya és nem pedig kutya-macska keverék vagy mit tudom más keverék hanem KUTYA.. akkor faj tiszta én ezt vettem ki belőle tehát a boxer (a kutya) az fajtiszta de mondjuk lehet fajta tiszta is ha nem keveredett egy pulival... ha rosszul mondom akkor még mindig nem értem...
2012. jún. 25. 18:58
 10/12 Platypus ***** válasza:
A fajtiszta régies kifejezés. Eredetileg a faj valami olyasmit jelentett, mint ma a fajta, tehát egy dolog különböző változatait. Nemcsak a kutyák fajainak, hanem mondjuk a kabátok fajainak is volt értelme. A biológia fejlődésével a faj, mint kifejezés megkapta a mai értelmét, pontos definícióval. A korábbi fajtiszta kifejezés így félrevezető lett, mivel ma már fajtáknak hívják azt, amire vonatkozik, tehát fajtatiszta lett.
2012. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!