Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? (új kutyát hoztak)

Mit csináljak? (új kutyát hoztak)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a szomszédomék hoztak egy kis kutyát, ezzel semmi gond nincs. De amint a szembe szomszéd gyerekek meglátták, ők is kaptak egyet. Na már most, volt eddig egy kutyájuk, egy berni pásztor. egy kicsi kennelben tartották (akkorában, hogy szerencsétlen állat épp megtudott benne fordulni), sétálni soha! egyszer sem vitték el, (egy darabig) csak 2 hetente engedték ki fél órára, amikor megjött az apukájuk... Nem foglalkoztak vele, egyáltalán semmit. Akkor láttam azt a kutyát először amikor ide hozták, és ezután komolyan csak két hetente (jobb esetben) hagyta el a pici kenneljét, és akkor se hosszú időre. 5 évet élt, de miután 2 éves lett, már havonta csak egyszer hozták ki (az se biztos, mert azt is csak úgy hallottam, a szomszédomtól, mert a szomszéd gyerekek jóban vannak velük, minden nap játszanak. (kérdem én, ha mindennap játszanak, akkor a kutyát mért nem tudták magukkal vinni?) Beszélni nem lehetett velük, (mármint beszéltünk velük, csak nem hatotta meg őket) hogy vigyék sétálni szegényt stb. Körül belül amikor 3 éves volt, én már azt hittem, hogy nah, végre elajándékozták, mert azután már egyszer sem láttam. De ennek csupán az volt az oka, hogy onnantól már egyszer sem vitték ki... Miután valóban meghalt (a szomszédaimtól tudom, hogy tényleg), fellélegeztünk, hogy végre, szegény kutya most már jobb helyen van, fel fognak hagyni a kutyatartással... Egy ideig tényleg úgy tűnt, hogy nem hoznak új kutyát, de amikor a szémszédomék kaptak egy kiskutyát (ők rendesen gondozzák, sétáltatják, nagyon sokat foglalkoznak vele), akkor mégis kaptak egy új kutyát! Attól tartok, hogy ennek a szerencsétlennek is ez lesz a sorsa, nem tudom, mit tehetnék :( 2 napja van itt (egy kölyök német juhász), azóta még nem hagyta el a kennelt.
2012. jún. 25. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Állatrendőrség, állatorvos + rendőrök....
2012. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
Figyeld őket folyamatosan, és ha tartósan, napokig-hetekig nincs kiengedve a kutya a kennelből, akkor fordulhatsz jegyzőhöz állatkínzás miatt, ugyanis 10 négyzetméternél kisebb helyen nem lehet tartósan kutyát tartani...a szomszéd is segíthet, ha tanúsítja az esetet
2012. jún. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen.Legyen az a mit az első írt!
2012. jún. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én megmondanám nekik kerek perec, hogy ha nem kezdenek el normálisan foglalkozni a kutyával, szólni fogok a jegyzőnek avagy az állatvédőrségnek. Gondolom, azon már túl vagy, hogy ismertesd velük a kutya alapvető szükségleteit (mozgás, séta, tanítás stb.)
2012. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ha megjöttek megpróbálok beszélni velük mégegyszer, hogy változtassanak ,vagy inkább, hogy ajándékozzák el, ha nem segít, akkor megteszem amit írtatok, csak tudom, hogy van más bajuk is, ezért jó lenne, ha hallgatnának rám, mert nem fogom végig nézni, ahogy még egy kutya életét tönkreteszik... (egyáltalán nem értem, minek hoztak ide másik kutyát, eddig azt hittem, hogy nem fognak, mert az előző még akkor került ide, mielőtt még elváltak...) Megpróbálom szomszédaimat is rávenni, hogy győzzék meg, hogy ajándékozzák el, mert szegénynek az lenne a legjobb, mert nem hiszem, hogy változtatni fognak a szokásaikon.

És még az jutott most eszembe, hogy egyszer voltam ott, elmentem a kennel előtt, odamentem szegény kutyushoz (úgy vágyott az érintésre, nagyon kedve volt) és akkor láttam, hogy tele van sz@arva a kennel, és legalább egy-két heti adag ott volt :/ Akkor is megpróbáltam őket rávenni, hogy engedjék ki, én elviszem sétálni, de nem :(

De ha más nem használ, felajánlom, hogy én elviszem sétálni vagy valami, remélem most megengedik legalább azt :/

2012. jún. 25. 17:48
 6/6 anonim ***** válasza:

jaj istenem szegény :( :(

mindenképp próbálj hatni rájuk, ha nem tesznek semmit, akkor ahogy az előzők is javasolták, szólj a megfelelő szerveknek.

2012. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!