Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megállapítani...

Hogyan lehetne megállapítani egy (8-10 hetes, valószínűleg nj mix) kölyökkutya pontos korát (és még sok más)? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az anyósom munkahelyére jár egy hajléktalan egy (állítólag) 9-10 hetes német juhász (talán) keverék kis szukával. Holnap nincs dolgom, úgyhogy bemegyek megnézni a kutyát, próbálnék szólni a fajtamentőknek, ha fajtatiszta, illetve próbálok olyan körülményeket teremteni nagy hirtelen, hogy esetleg hazahozhassam. Ilyen korban (mondjuk 8-12 hetesen) hogyan kéne kinéznie egy nj kölyöknek? Mik azok a jegyek, amik alapján eldönthető, hogy fajtatisztának (illetve ha annak nem is, de fajta jellegű keveréknek) lehet-e nevezni? Milyen jelei lehetnek ilyen korban genetikai betegségeknek?

2012. jún. 25. 21:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ebben a korban még csak vélni lehet azt is, köze van-e egyáltalán a német juhászhoz.

Egy keverék kutyánál általában 7-8 hónapos kortól lehet véleményt alakítani, miből is lehet.

Genetikai betegségek pedig kívülről nem nagyon észrevehetőek. Max a súlyos Dp látható a járásán.

2012. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Zsuppii válasza:
8%
Én ugy tudom ha nincs folt a nyelvén akkor az.
2012. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Értem. Normális esetben milyennek kéne lennie a járásának? Lehetnek még ilyen korban "bizonytalanok" a léptei?
2012. jún. 25. 21:15
 4/19 anonim ***** válasza:

ma 21:09

nagyon rosszul tudod. Sőt...ha fekete a szájpadlása, akkor is lehet bőven bármilyen keverék.

2012. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy a nagytestű kölyköknek nagyobbak a tappancsaik. Igaz ez?
2012. jún. 25. 21:41
 6/19 anonim ***** válasza:
Valóban a tappancs mérete utalhat a majdani méretre.Egy kistestűnek lényegesen kisebbek kölyökként is a tappancsai.Általában a nagyobb kutyák 9-10 hetesen 10 kiló körül járnak.
2012. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy egy hajléktalannak fajtatiszta németjuhász kutyája lenne. Még a legalja szaporítók is 20-30 ezerért adják. Tuti, hogy keverék kutyáról van szó.

Egyébként miért akarod elhozni a hajléktalantól? Gazdát keres neki?

2012. jún. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az enyém eléggé németjuhászosan nézett ki 10 hetesen, álltak a fülei is. Bár ez elég ritka ilyen korán. És marha nagyok voltak a mancsai is.
2012. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A hajléktalan eredetileg nem akarta a kutyát, de ha már hozzá került, próbálja lehetőségeihez mérten ellátni. Ha lenne rá lehetőség szívesen elajándékozná, mi pedig ősszel szerettünk volna egy kiskutyát, most próbáljuk kisakkozni, működne-e. Eszetekbe jut még bármi, amire figyelnem kéne?
2012. jún. 25. 22:17
 10/19 anonim ***** válasza:
Figyi és nem tudod lefotózni a kölyköt?
2012. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!