Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esőben erősebbek a szagok az...

Gabi86 kérdése:

Esőben erősebbek a szagok az erdőben?

Figyelt kérdés
Ma egy kis erdei sétára vittem a kutyáimat,és meg voltak "őrülve".Össze vissza futkároztak az erdőbe amikor megeredt az eső.Vagy ilyenkor a vadak is aktívabbak ezért érezték jobban a szagukat?Mert múltkor is amikor sétáltunk az erdőben és megeredt az eső akkor is így viselkedtek,csak akkor találkoztunk,vagyis láttunk egy "Bambit".

2012. jún. 25. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért van ez, de ma mi is voltunk az erdőben és visszafelé már esett és a kutya sokkal "bolondabb" volt mint amikor nem esett. Rohangált mint az őrült. :) De ezt már más állatnál is észrevettem, ha vizes lesz megbolondul. Ez komoly, a vadászgörényeim is fürdés után mint aki megveszett... a libák is ebben a melegben sokat fürdenek és utána csapkodnak a szárnyukkal és futkosnak az udvaron. :)
2012. jún. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 alice_L ***** válasza:
Ahogy mondod, az esovel lehulik a levego, azaz termézetes hogy felvillanyozodnak a kutyak. Szaraz levegoben nincs ami lekosse a szagokat, azaz érzik oket, de nagyon szétterjedve, egy nedves terepen sokkal konnyebb precizen szagot fogni, tehat a kutyak pontosabban tajékozodnak. Bar ez sem abszolutum, mert egy nagy zivatar pedig elmossa a szagokat. Nekik az orruk az elsodleges érzékuk, ahogy nekunk a latas, tehat "emberre leforditva" :) valahogy ugy képzeld el, mintha egy homalyos fénykép helyett hirtelen nagyon élesen latsz minden apro részletet, ezeregy informacioval minden négyzetcentiméteren.
2012. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!!!!!nagyon örülök ennek,mert erre nagyon kíváncsi voltam erre,hogy jól gondoltam-e.
2012. jún. 27. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!