Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire számíthatok? A szukát...

Mire számíthatok? A szukát valószinü, hogy a saját apja fedezte!? A többi lent.

Figyelt kérdés
Lefoglalóztam már egy kölyök kutyát. Jövő héten hozható el. Van rá gyanú,hogy a szukát,a saját apja fedezte be. Ha megyek érte,még az utolsó pillanatba is vissza lépnék,de nagyon tetszik a kutyus. Észre lehet venni amugy ilyenkor valamit? Van ennek jele? Mik lehetnek a következmények? Aki tud,kérem irja le,a véleményét,tapasztalatát. A "tenyésztő"szerint a farkasoknál ez nem ritka,és csak akkor van baj,ha a szukát a saját fia fedezi be.
2012. jún. 26. 10:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A "tenyésztő" menjen a fenébe, te meg keress inkább egy másik szép kölyköt, mert ilyen embert támogatni egy kicsit sem etikus, mert ha látja, hogy így is elviszik a kölykeit, legközelebb is ezt fogja csinálni, ahelyett, hogy ivartalanítaná a szukát.

Normális tenyésztőnél nincs olyan, hogy "van rá gyanú", mert azzal fedezte be a kutyáját, akivel akarta, és csak azzal, és pontosan tudja, mikor és hogyan történt a dolog. Ha nem tudja, kitől vannak a kölykök, akkor akár a szomszéd keverék is lehet az apjuk. Meg hát nem tudhatod, hogy az anya szülei nem testvérek voltak-e, meg hogy hány generáción keresztül csinálta ezt. Ne kockáztass.

2012. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ezt hívják beltenyészetnek. Sok betegséget hordozhat magában.
2012. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy Tenyésztőtől veszed a kutyát? Nem azért, mert az apja fedezte be (gáz nagyon, de tenyésztőknél is nagyon ritkán előfordulhat), hanem azért, mert marhaságokat beszél.

Kicsivel nagyobb a kockázata a betegségeknek, fontos, hogy legalább a szuka anyja teljesen más vonalú legyen, mint az apja.

2012. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

nekem nagyon szaporító szaga van az egésznek. Olyan nincs egy Tenyésztőnél, hogy van rá gyanú...........

létezik rokontenyésztés, de itt biztos nem arról van szó!!!


ROKONTENYÉSZTÉS, angolul INBREEDING:

amikor származásilag egymáshoz közel álló (rokon) egyedeket párosítunk. (Közös õsök találhatóak a két kutya pedigréjében.)

A rokontenyésztés alkalmazásának célja, hogy az állomány minél egyöntetûbb legyen, és a pozitív tulajdonságokat rögzítsük. Nem szabad elfelejtenünk, hogy a pozitív mellett várhatóan a negatív tulajdonságok (pl. örökletes betegségek) is felerõsödhetnek. Fontos a feltételes mód, mert biztosra sohasem vehetjük, hogy mely tulajdonságok (jó vagy rossz) fognak öröklõdni és megjelenni az utódokban. A rokontenyésztés kétélû ’fegyver’, ezért nem mindegy hogy milyen fokú rokoni viszonyban álló egyedeket párosítunk.


Szoros rokontenyésztésnek nevezzük: a szülõk és utódaik, vagy testvérek egymás közötti párosítását.

Például: alomtestvérek között, apakutya - szuka kölyke, anyakutya - kan kölyke, féltestvérek közötti párosítás

2012. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok, elfelejtettem megkérdezni, lesz a kiskutyának törzskönyve?

Engedélyezték ezt a fedeztetést?

Ha nem akkor kérd vissza a pénzedet, szerintem jogosan és keress egy normális tenyésztőt!

2012. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%
Semmi értelme rokontenyésztésről beszélni, amikor azt sem tudni biztosan, hogy az apja fedezte-e be vagy másik kutya, és ha másik, akkor mégis hány volt, és legalább azonos fajta-e...
2012. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Szaporító az ilyen, nem tenyésztő. És ha nem az apja fedezte be, akkor a szomszéd Mari néni Buksija? Ha ennyit nem tud, akkor megvan az esély rá, hogy nem fajtatiszta kölykök lesznek. Ha az apja fedezte be, akkor pedig beltenyészet. Messziről elkerülném.
2012. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Azért is írtam így:"Tenyésztő" ! Kennel név,kiállítási eredmény,szűrt kutyák,de több kutyája van,mint az átlagnak. Tudom,hogy már volt itt boncolgatva a tenyésztő,és tenyésztő közötti különbségek. Azért is kérdezem,hogy ha ez fent áll,akkor észre vehető jele van-e? Viselkedés? Hiperaktivitás? Választanék mástól kutyát,de nincs rá garancia,hogy a pénzem vissza kapom! mivel ha én lépek vissza a vételtől,ő a foglalót megtartja! 60 ezret nem nagyon tudok elbukni:(
2012. jún. 26. 11:26
 9/24 anonim ***** válasza:

Ha beteg lesz a kutya, 60ezernél sokkal többet bukhatsz rajta.

Én DNS tesztet kérnék, oldja meg.

2012. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Vagy észrevehető genetikai deformitása lett a kutyának, ha lett, vagy nem. Lehet, hogy majd másfél évesen egyszerűen összeesik és meghal, mert olyan szívbetegsége lett. Vagy cukorbeteg lesz, vagy vesebeteg, vagy ízületes. Nem tudhatod előre, és ezeknek a nagy részét nem is lehet kivizsgálni, ahhol kb. élve kéne delboncolni a kutyát, hogy kiderüljön, van-e baja.

Legközelebb fizetés előtt kérdezz, sőt, ha te is érzed, hogy valami nem oké, akkor inkább kérdés nélkül hagyd ott.

2012. jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!