Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiderült, hogy a tenyésztőtől...

Kiderült, hogy a tenyésztőtől vett kutyám diszpláziás. Miket kell a kutyával vissza vinnem?

Figyelt kérdés
150.000Ft-ért vettük a kutyát. Így vissza akarjuk vinni a tenyésztőnek. Mit kell a kutyával vissza vinnünk?

2012. jún. 26. 11:56
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jar nektek,hogy a tenyeszto kompenzalja nektek a kutyatok betegseget, de nekem az,hogy visszaviszed a kutyat es hozol egy masikat,ez nagyon szomorunak tunik,foleg a kutya szemszogebol.
2012. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:

korrekt volt a tenyésztő vállalt garanciát.

Én visszavinném és tőle hoznék másikat nem valószínű, hogy megint így jártok!

Másnál is járhattok így és lehet ő nem lesz ennyire korrekt!

2012. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
Ki bírálta a röntgent és milyen fokozatot kapott a kutya?
2012. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége, hogy másik tenyésztőtől veszed-e, bárhonnan jöhet DP-s kutya és a tartási körülményeken is sok múlik. A németjuhász főleg nagyon terhelt fajta. Minél több generációra visszamenőleg mentesek a szülők, annál kevésbé valószínű, hogy örökli a DP hajlamot a kiskutya. De teljesen kizárni sajnos sosem lehet.
2012. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
adjon másikat de ezt is tartsátok meg.. legyen szívetek, az a kutya szeret titeket..
2012. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom örül a kérdező a lelki terrornak!

Na meg annak is örül,hogy élete végéig ápolni kell és gyógyszerezni,hogy ne legyen fájdalma.

De lényeg az,hogy elveink vannak ugye?

Nem olyan egyszerű,hogy egy 1,5 éves kutya beteg és nagytestű.rengetegbe kerül a kezelése majd..Ezt is számításba kell venni. Valakinek majd fizetni kell a gyógyszert a dokit stb...

2012. jún. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
Ezt mondjuk a tenyésztővel kéne megbeszélned, hogy ő hogy gondolja a dolgot, nem?
2012. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

előttem szólóhoz:

a kérdező már írta:: a Tenyésztő ad másikat ha igény van rá, és mindenfajta örökletes betegségre garanciát vállalt!

2012. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam,hogy szerintem nagyon megviselne a helyzet a kutyat. Nehez helyzet az biztos. De ha visszaviszi a tenyesztonek kutyat a kerdezo,ott mi lesz a sorsa? Huhh tenyleg kemeny dontes ez, nem is lehet beleszolni, csak annyit irok, hogy a kutya erdekeit is figyelembe kell venni.
2012. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
78%

Engem még mindig érdekel milyen besorolást kapott a dp.

Annyi doki van, aki dp szűrésnek mondja, amit csinál, de köze nincs hozzá. Ezért is érdekelne a dolog, meg amúgy is.

2012. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!