Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne jó nekem?

Milyen kutya lenne jó nekem?

Figyelt kérdés

- közepes testű legyen (kb.5-15kg)

- könnyen tanítható

- bírja ha egyedül van

- lakásban-kertbe is lenne tartva

- szeressen szaladgálni,mozogni de nyugodtabb legyen

- fajtatisztát szeretnék



Tudom hogy tele van ilyen kérdésekkel a GYIK.

előre köszi a válaszokat

esetleg valamilyen pásztorkutya?

14 éves lány vagyok:)



2012. jún. 26. 20:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az 5-15 kilós kutya kistestű, nem közepes.

Egyik kutya sem bírja az egyedüllétet. Megszokják, megtanulják, de mindegyik egyformán utálja, hiszen falkaállatok.

Na és most, hogy a kérdésre is válaszoljak: ha pásztorkutyát akarsz én is a sheltie-t ajánlom, nekem is nagyon tetszik, szép is, okos is, de a szőrét ápolni kell!

A bichonok nem pásztorkutyák, de azért őket is ajánlom, nagyon mókásak.

2012. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kitételeid sarkalatos pontja, hogy egyedül akarod hagyni és legyen fajtatiszta. Ha az első pillanattól már hosszú időre egyedül hagynád, akkor egy felnőtt kutyával járnál jobban. A fajtatisztaság fontosságát nem értem, szerintem egy keverék is van olyan jó. Én menhelyen javasolnám, hogy nézz körbe, mert ilyen elvárásoknak szinte bármelyik felnőtt megfelelne. Az egyedüllétet azért ki kellene fejtened, mert azt a menhelyen vagy tenyésztőnél sem díjazzák.
2012. jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!