Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-kismacska összeszoktatás...

Kutya-kismacska összeszoktatás. Van még remény?

Figyelt kérdés
Kaptunk két kismacskát, később kinti macskák lesznek, de egyelőre be vannak zárva, de ma gondoltuk, kivisszük őket levegőzni, cica hordozó kosárban. Az egyébként barátságos kutyánk mikor észrevette, hogy mi van a kosárban, teljesen extázisba jött, neki akart ugrani a kosárnak, ha nem vagyunk ott, biztos szétszedte volna. Aztán gyorsan felraktuk a kosarat magasabb helyre, hogy ne érhesse el. Nemsoká bevittük a macsekokat, de a kutya még percekig ugrált volna fel oda, ahová fel volt téve a kosár, és veszettül szimatolt. Nem láttam még soha hogy bántott volna macskát ez a kutyu, ezért nagyon sokkoló volt számomra a viselkedése. (Szerintem ha megkaparintotta volna őket, tuti kinyírja... :( )Nagyon bíztam benne, hogy barátságosabban fogadja őket, de ezek után nem tudom van -e rá mód egyáltalán, hogy elfogadja őket valaha...
2012. jún. 26. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én úgy csináltam, mikor hazahoztam egy kiscicát a macskagyűlölő felnőtt kutyám mellé, hogy rögtön kivettem a kiscicát, letettem a földre, de a kezemmel fogtam, átöleltem, és a kutyusnak mondtam, hogy miénk a cica, nem bánjuk, meg ilyenek, és egyszerre simogattam őket. Volt, hogy felemeltem a cicát, ő pedig elkapta a szőrét, olyankor megszidtam, és a helyére küldtem. És mindig dicsértem, amikor a cica közelében volt. Nálam nagyon jól működött ez a módszer, azóta együtt is alszanak. :) Viszont csak az otthoni cicát tűri meg, más macskát megkerget(ne). Sok sikert! :)

16/L

2012. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kutyát először a lakásba hívd be, ott mutasd meg neki csak az egyik cicát, a nyugisabbat. A macsek legyen kézben. Nagyon jó módszer, hogy ha a kutya úgy viselkedik, amit nem tolerálsz már tőle, ha agresszív vagy túl tolakodó, akkor erélyesen, keményen akár morgással is, küld el, zavard ki magadtól és ne engedd, hogy vissza jöjjön, csak ha hívod. Miután kiküldted, csak akkor hívd be, ha már azt látod, hogy kicsit lenyugodott. Utána oldd ki a kutyát egy kis játékkal, majd elölről lehet kezdeni az ismerkedést. A cica reakcióit figyeld mindig. Ha a kutyád közeledése kezd neki sok lenni, akkor máris küldd el őt, hogy ne viselkedjen majd a későbbiekben prédaként a macska. A lényeg, hogy mindig tartsd tökéletes kontroll alatt a kutyát. Értesd meg vele, hogy te rendelkezel a cicákról. Akár hozhatsz egy szabályt is, hogy nem mehet még a közelükbe sem. Nehéz lesz, de ha a sorrend helyes nálatok, nem lehet semmi komoly gond.
2012. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, azt nem írtam, hogy ha a kutya elkezd kommunikálni a cicákkal, arra mindig dicsérj rá, még a legkisebb közeledésre is.
2012. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne engedjétek, hogy ideges legyen, fegyelmezzétek, követeljetek meg tőle higgadt viselkedést. Ha ezt összeköti a macskák szagával, akkor később a macskák látványát is könnyebb lesz ugyanígy összekötni a nyugalommal. Tiltsatok meg mindenféle hebrencskedést a cicák körül, szagolni lehet, követni lehet, de csak bizonyos távolságból, nincs hiszti, nincs mancsolás meg böködés. Semmi sincs veszve, csak legyetek határozottak.
2012. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!