Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernathegyi vagy Csau-csau?

Bernathegyi vagy Csau-csau?

Figyelt kérdés

Hazorzasre, gyerek melle melyik idealisabb?

Tudom a csau nem egy nagy testu kutya, de nem ismerem a jellemet, hogy mire alkalmas es mire nem.


2012. jún. 27. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Én inkább a bernáthegyit ajánlanám,megfelelő nevelés alatt kitűnő társ lehet.
2012. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A házat egyik sem fogja őrizni. A bernáthegyi egy óriási maci,gyerekekkel nagyon türelmes ,igazi családi kutya. Mozgásigénye kisebb mint a csaué,de sétáltatni természetesen kell. Okos kutya,de azért cirkuszi mutatványokat ne várjatok tőle:D Az etetésénél óriástestű lévén nagyon fontos a jóminőségű táp,főleg az első 1-1,5 évben,méretéből adódóan ez nem kevés pénz. Nyilván nem ez a legfontosabb szempont,de azért gondolni kell erre is.

A csau egy magának való,büszke ,makacs kutya. Aki szereti az ilyen önállóbb kutyákat,annak ideális. A gyerekekkel ha megfelelően van szocializálva türelmes,de játszani nem igen fognak együtt:) A mozgásigénye nagyobb mint a bernáthegyié. A szőre kicsit több ápolást igényel,de nem vészes az sem.

Szóval azt válasszátok,amelyik jobban megfelel nektek és amelyiknek megtudtok adni mindent amire szüksége van. Mondjuk nem írtad mekkorák a gyerekek,picikhez a csaut inkább ne.Természetesen a gyereknek is meg kell tanítani,hogy bánjon egy kutyával.

2012. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is a bernáthegyit javaslom. Tapasztalatom is van vele. Remek házőrző és nagyon imádta a gyerekeket.:)

Jó neveléssel kiváló családi kutya és társ.:)

2012. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem Chow chow-m van. Ez az első kutyánk,amelyiktől senki se mer bejönni az udvarba. De ha be is jön valaki,soha nem támad.Csak leállithatatlanul ugat. Ezt nagyon szeretem benne. Gyerekekkel nem tudom milyen,mert nálunk nincs. Nyugodt kutya az biztos. Sétáltatni annyit kell,mint bármelyik másik kutyát. Kutyaszaga nincs,ezért a többi kutyával kicsit nehezebben jön ki. Viszont az enyém 2éves, és soha nem volt még bolhája :) Imádom ezt a fajtát.
2012. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok:) Utolsó nagyon szerencsés vagy,imádom a csaukat:) Egyszer biztos lesz egy nekem is.
2012. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen,tényleg szerencsés vagyok. Csak ajánlani tudom neked is. Én nem tanitgattam sajnos, és hát nem mindig hallgat rám. De ha beérek az utcába,ő már a tudja, és a kapuban vár. Ugrál rám,nyalogat. Imádnivaló. Viszont az,h nem nagytestű,kicsit tulzás. Van,h NEM BIROM megmozditani,akárhogy próbálom. Nagyon erős kutya. Az enyém mondjuk 35kgkörül van.
2012. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerinteteg egy esetleges betorest egy csau megprobalna elharitani tamado fellepessel vagy csak ugatna?
2012. jún. 27. 14:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk volt hasonló eset.. Nagynehezen bejött az illető,de ki nem engedte egyáltalán.. Addig amig haza nem értünk addig nem mozdult a kutya.
2012. jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a betörők megoldják a dolgot egy szelet mérgezett hússal is :(
2012. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem gyönyörűséges Csau lányom van. Nagyon nagyon barátságos, de ha nem vagyunk ott, senkit nem engedne be. Este mikor elmegy vki a ház előtt, olyan mély dörmögő hangja van, sztem a közelébe se mernének jönni :)
2012. aug. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!