Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én látom így?

Csak én látom így?

Figyelt kérdés

A híres kutyapszichológusok/kutyakiképzők (Cesar M., Victoria S., Jan F. stb... ) szinte ugyanazt mondják. Félreértés ne legyen, nem azt mondom, hogy nem értenek a kutyákhoz (sőt):), de mind ugyanazt mondja, csak máshogy megfogalmazva. Most olvasom a könyveiket. Azt veszem észre, hogy mind ugyanazt mondja, csak máshogy nevezik el (pl: Janf Fennel: "nyugodt vezéri stílus", Cesar Millan: "nyugodt-határozott energia")

Nem azt mondom, hogy nem értenek a kutyákhoz, de hogy lehet, hogy mind azt mondja, hogy ő találta ki ezt mikor ugyanazt mondják? Csak én érzem azt, hogy ezt nem ők találták ki (nem azt mondom, hogy nem értenek hozzá!!!)?!

Nem kötekedni akarok, csak annyira furi nekem, ti hogy gondoljátok?


2012. jún. 27. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Érthető, hogy azt mondják, hiszen így van.

És az biztos, hogy C.M. nem mondott olyat, hogy ezt ő találta volna ki.

2012. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Egyik sem állítja szeirntem,hogy ő szarta a spanyol viaszt. A kutya mindenhol kutya,és vannak módszerek amig szinte mindig beválnak (ha nem,akkor felsorolnak más opciókat is). Nyilván ezeket a módszereket,megfigyelésen alapuló tapasztalatokat osztják meg másokkal.

Mondom egy hülye példát,olyan ez minthogy a szívinfarktusról ugyanazt fogod olvasni minden könyvben,mivel az okosok rájöttek miért van,mik a tünetei és hogyan kezelhető.Újat egy bizonyos mértékű információ megszerzés eután már ritkán lehet mondani. A megoldások fejlődhetnek és fejlődnek is szerencsére,de az alapokat valaki kitalálja,és onnantól kezdve minden szakértő azt fogja felhasználni a saját tanulmányaihoz. Szerintem,legalábbis:)

2012. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha valaki teljesen mást mond, az a gyanús. :)
2012. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egyikük szájából sem hallottam, hogy ők találták volna ki ezeket.

Valószínűleg rajtuk kívül akad még pár százezer kutyakiképző, akik pont ennyit tudnak, csak ők jó üzleti érzékkel meglovagolták a lehetőséget, és a lehető legtöbbet keresnek vele.

2012. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanazt mondják, mert ugyanazt figyelték meg, ilyen egyszerű :)
2012. jún. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem kell "kitalálni". Ha bárki megfigyeli a kutyák viselkedését, és helyes következtetéseket von le, akkor lényegében ugyan ezekre az eredményekre jut. Az, hogy hogyan fogalmazza meg, már más kérdés, de a lényegen nem változtat.
2012. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!