Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok nagy, házőrző...

Mondanátok nagy, házőrző kutyafajtákat?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyust aki jó házőrző,és családi kedvenc.Eszembe jutott a Bernáthegyi,Berni pásztor.Véleményeket kérnék.Nagyon köszönöm.

2012. jún. 27. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A bernáthegyi egy nagy mackó.:)

Én imádom ezt a fajtát már volt egy fajtatiszta és most vagy egy keverék.

Nagyon gyerekbarát,türelmes kutyusok, és okosak is.:)

Ha meg vannak tanítva őrzik a házat is.

A mieinknek ilyen a természete nem igen jön be tőlük idegen a kapun.:)

A berniről nem tudok mit mondani nincs tapasztalatom velük.

Még a kuvasz ugrott be nekem. Igaz kicsit makacsabb mint mondjuk egy bernáthegyi de ha rendesen van szocializálva, nevelve akkor remek családi kutya.:) A házat meg alapjáraton őrzik.:)

2012. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

ezek nem házőrző fajták. vannak amik kitűnő házőrzők, a nagytestű pásztorkutyák. Kaukázusi, sárhegyi KÁJ. Ezek viszont nem házi kedvencek.

Olyan kutya amelyik tökéletes házőrző, de tökéletesen cuki azzal akit a gazdi szeretne nincs. Kompromisszum van.

2012. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A kuvasz is tetszik viszont úgy hallottam,nagyon túl vannak tenyésztve.
2012. jún. 27. 14:25
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves 2.válaszadó!

Köszönöm h írtál.De én nem ezt kérdeztem ,én nem írtam oda a kérdésemhez,legyen cuki a kutya,én egy intelligens házőrző kutyát szeretnék aki a gazdáival megfelelő neveléssel kitűnő kutya lehet.Teljesen igazad van,de én ezt nem így értettem.Azért tényleg nagyon köszönöm a választ.

2012. jún. 27. 14:29
 5/16 anonim ***** válasza:
Komondorunk van.A gyerekekkel jól kijön,kicsit lökött:-)A házat remekül őrzi,senki sem közelítheti meg a kaput észrevétlenül.Minden apró neszre figyel.
2012. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is ismerek egy Komondor kutyát sajnos ő róla pont az ellenkezőjét mondhatnám el,néhány probléma miatt.
2012. jún. 27. 14:38
 7/16 anonim válasza:

Német dog :)

Masztif :) (nemtudom hogy kell írni)

Németjuhász

2012. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Plusz egy pont a komondornak. Ne ítélj meg egy fajtát egy kutya miatt, ha nem foglalkoznak vele, illetve nem határozottan állnak a neveléséhez, naná, hogy lökött lesz.
2012. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármit írnék: kinek mi számít házőrzésnek?
2012. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Komondorom van. Nincs olyan, amit ne venne észre. Ha idegen mászkál, egyből jelez a kerítésnél. Ha a kerítést megközelítik, kétlábra állva döngeti (ilyenkor kb. 180 centinél van a feje), már hegeszteni is kellett emiatt a kapu vasrészét, mert elengedett.

A gyerekekkel remekül kijön, azt is simán tűri, ha húzzák-vonják. Külön tanítást nem igényel, ez a területőrzés a pásztorkutya mivoltából ösztönös. Keveset eszik (kb. mint egy németjuhász) és semmilyen időjárás nem érdekli, legyen az téli hideg (be sem megy a házába) vagy nyári hőség (csupán kell egy árnyékos hely és víz).


A kuvaszt szintén ajánlom, ugyanez, csak kisebb méretű és temperamentumosabb, ezért gyerek mellé szerintem jobb választás a komondor. Ugyanez vonatkozik a többi keleti pásztorkutyára (káj, kau, sarp, stb.). Ők a legjobb házőrzők. Amiben a komondor kiemelkedik: ő a legnyugisabb ezek közül a kutyák közül, kuriózum a külleme és magyar.

2012. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!