Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles spániel...

Cavalier King Charles spániel vagy a Shih-tzu felel meg jobban az igényeinknek?

Figyelt kérdés

-Kinti-benti kutya lenne

-Redszeresen járunk erdei sétákra, túrázni (a túra olyan 4-5 óra de van, hogy szinte egész napos)Ezekre a helyekre elkísérne minket a kutya is.

-Minden nap volna 1 órás mezei séta fél órás játék reggel és este és minden szerdán agility + ilyenkor fél óra szellemi fárasztás is. De amúgy minden nap volna szellemi fárasztás napi 10-15 perc.

-Szeresse a gyerekeket


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. jún. 27. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Shih-tzu szerintem,cavalier gazdiktól azt hallottam a környéken nem igazán barátkozós,inkább egygazdis tehát gyerekekkel nem tudom kijönne-e, de shih-tzu van a családba 2 is,egyikre már 2 hónapja vigyázok és ők nagyon szeretik a gyerekeket,nagyon barátkozó természetűek.

Szeret kirándulni is,mindenhova jönne legszívesebben:) Viszont játszani egyik se szeret,nem motiválja a labda mint az én pincsimet aki apportírbajnok:)

Én shih-tzura voksolok igen nagy egyéniségek:) Igazi családtag.

2012. jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De várom a további válaszokat is.
2012. jún. 27. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Cavalier. Imádnak játszani,túrázni,feküdni,vagy bármit csinálni,csak a gazdi a közelben legyen. Minden családtagot egyformán szeret,embert,kicsit,nagyot,bármilyen egyéb állattal összeszoktatható gond nélkül.Olyan 80% labdás(apportos).Egy megfelelően nevelt cavit akár erdőn mezőn is simán el lehet engedni,külön erre tanítás nélkül is.Nem veszíti szem elől a gazdáját.A shih-tzut nem ismerem
2012. jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp a spániel, eredetileg vadászkutya volt, a shih-tzu nyugodtabb, nem annyira játékos, az ennyire hosszú séták már kimeríthetik.


De mindenképp csak rendes tenyésztőtől, kennelből vegyétek, mert sajnos divatos fajta, egy szaporított, bizonytalan származású kutyussal nagy eséllyel törzsvendégek lesznek az állatorvosnál, a betegségei miatt szenved, talán játszani sem tud, nagy sétákra sem vihető (diszplázia, szívbetegség), szemproblémás lehet, allergiás és ideggyenge, tehát veszélyes a gyerekekre...

Egy jó tenyésztő betegségekre szűreti a kutyáit, átgondoltan párosít, és csak jó természetű, stabil idegzetű spánieleket. Egy ilyen kölyök egyszeri nagyobb összeg ugyan, de sokszorosan megtérül. Mondd el neki, amiket itt leírtál, akkor látja, hogy gondos gazdival van dolga. Hobbi célra olcsóbb egy kölyök.


Viszont mivel értelmes kutya, makacsságra hajlamos, nem szabad elkényeztetni, legyenek felállítva szabályok neki. Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyve nagyon hasznos (nem kell megijedni a címétől, nem egy unalmas, tudományos szakkönyv).

2012. jún. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem cavalierem van én is most akarom elkezdeni vele újra az agilityt nagyon szerette a kutya:) nyugodtan eltudod vinni egész napos túrákra én is szoktam vinni. nagyon okos kutya és könnyen tanul:)
2012. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!