Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni egy németjuhász...

Mit kell tudni egy németjuhász kutyáról?

Figyelt kérdés

Kérem, azok írjanak, akiknek van vagy volt ilyen kutyusuk!

Mik a tapasztalatok? Milyen tulajdonságúak, jelleműek? Mennyit és hogyan kell vele foglalkozni? És az összes többi, amit tudni kell róluk.

Előre is köszönöm a segítséget!


2012. jún. 27. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Jellemük és tulajdonságuk egyedfüggő leginkább. Sokat kell velük foglalkozni mert munkakutyák, és igénylik a feladatot, így nem elég csak fizikailag lefárasztani őket (ami hosszabb időre szerintem lehetetlenség is) szellemileg is terhelni kel őket.

Családdal jól kijönnek ha normálisan vannak nevelve. Náluk fokozottan oda kell figyelni a diszpláziára.

2012. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2012. jún. 27. 22:23
 3/8 norcsika 1 válasza:
100%

Tapasztaltabb gazdának ajánljuk. Elhanyagoltan vagy elszigetelten élve boldogtalanok. Rendszeres mozgást, szaladgálást, fizikai és képességfejlesztő játékokat igényel.

Gyermekekkel nagyon jól kijön, mérete miatt azonban óvatosság javasolt. Előszeretettel kergetik a macskákat, jellemzően dominánsak azonos nemű kutyákkal szemben.

2012. jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!
2012. jún. 28. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Nekem jelenleg német juhászom van, és átvette a falkavezér szerepét. Járunk kutyasuliba, az ottaniak hosszú munkával lettek normálisak, az enyémmel is éppen dolgozunk, hogy helyrejöjjön.


Nagyon fontos, hogy olvass sokat róluk, fórumokban, könyvekben, bárhol, de olvass sokat!! Én kezdőként vettem magamhoz, most meg szenvedek vele, szóval vigyázz! A dominancia mértéke lehet egyedenként változó, de jó, ha kemény kezű, és következetes vagy vele.


Egyébként rettentő okosak, nagyon gyorsan tanulnak, az enyémnek volt, hogy kapásból 2 trükköt tanítottam meg közvetlenül egymás után. Muszáj lemozgatni, kutyák közé vinni (én ezt sem tettem, most ezt is javítanom kell, ami nagyon nehéz), és közben tanítani folyamatosan! Mindegy hogy fegyelmező gyakorlatot, őrző védőt, vagy trükköket, tanítsd!


Amint hozzád kerül a kutya (kb. 8-9 hetes korában), rögtön elkezdheted magadhoz szoktatni, és tanítani. Fontos, hogy hamar megtanulja, hogy mit szabad és mit nem, és mindig legyél következetes! Ha van családod, velük is egyeztess, hogy mit szabad megengedni a kutyának és mit nem.


Ezek általános dolgok, minden kutyánál meg kell csinálni, de a német juhásznál különösen. Nagyon okos, és pillanatok alatt megérzi, ha gyenge vagy, és hülyét csinál belőled.


Valóban határozott kezek kellenek hozzá.

2012. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos információkat!
2012. jún. 28. 18:38
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jún. 29. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!