Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Berni...

Mi a véleményetek a Berni pásztorról, és a Bernáthegyiről?

Figyelt kérdés
Elsősorban a Berni tetszik aztán a Bernáthegyi.De nem tudom melyik volona a jobb választás.Én házőrző kutyust szeretnék aki azért megfelelő neveléssel jó családi kutya is lehet.Én másmilyen fajtára is gondoltam már például a Golden retvieverre,Labradorra,stb.De minden fajtára nyitott lennék feltéve h az neveléssel lehet házörző és családi kutya.De leginkább az előbb felsorolt fajtákra gondoltam.Véleményeket várok leginkább olyan emberektől akiknek ilyen kutyájuk van,vagy volt.Előre is köszönöm a válaszokat.:)

2012. jún. 28. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ezek közül egyik sem házőrző. A berni még csak-csak, de nagyon egyedfüggő, sok közülük inkább barátságos és az idegent is farokcsóválva fogadja.
2012. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2012. jún. 28. 12:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Hehe, nekem is berni és a bernáthegyi a két kedvenc kutyafajtám :)

De szerintem sem házőrzésre valók. Ha csak nem nyalogatják ki a betörőt az udvarról :) Bár nem értek hozzá, lehet hogy meg lehet rá tanítani ...

2012. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még ha nem őrzik a házat, azért a méretük, megjelenésük is elriasztó hatású lehet.

Amelyik őriz is meg családi kutya is lehet az szerintem a komondor vagy a kuvasz. Profi házőrzők és szeretetteljes környezetben nevelve tökéletesek családi kedvencnek is. A komondornak mondjuk a szőrével sok gond van, azt gondozni kell és szakértelem is kell hozzá. A kuvaszról pedig sok babona kering amit nem kell elhinni. Nekünk is kuvaszunk van.

2012. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Lilly^^ válasza:
Nekem bernim van:) Figyeljétek meg, hogy ugat. Máshogy ugat ha betörő jön és máshogy ha ismerős. De nagyon könnyen tanítható. Én a Bernire szavazok :)
2012. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szép és okos kutyák. Mindkettő. Jó házőrzők, remek családi kutyák. A bernáthegyi jáborabb, gyerekszeretőbb, viszont nagyobb, nyáladzik és nem szereti a meleget. Nyáron vigyázni kell rá!
2012. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is a bernire szavazok,nagyon jól tanítható,a miénket azért mérgezték meg mert nagyon hamis volt.....

Nagyon jól tanítható,figyelmes,okos gyerekszerető kutya,igazi családtag.Kicsivel talán az ellátása is kevesebbe kerül mint a bernáthegyié,és töredékét nyáladzik.

2012. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is bernink van így alap, hogy rá szavazok.

Én csak jó házőrző berniket (és bernáthegyiket) ismerek. Persze ez attól függ kinek mi számít házőrzésnek. Elég vadul ugatnak, de ha bemászna valaki a kerítésen nem hinném, hogy megtámadnák. Nem elég merészek és bátrak hozzá, de ugyan ki mászna be egy ilyen nagy testű, mély hangú kutyushoz??

A bernik nagyon családcentrikusak, minden vágyuk, hogy gazdáik közelébe legyenek.

A goldi és a labi is kb. ilyen, bár nem nagyon van személyes tapasztalatom velük kapcsolatban.

2012. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bernáthegyim van és nagyon jól őrzi a házat! Másképp jelez ha idegen,ismerős,vagy állat van a közelben.És nem kell rá szoktatni hogy ugasson.kitűnő családi kutya ragaszkodik mindenkihez aki a családhoz tartozik.Hülyeség hogy nehezen lehet tanítani,mert roppant könnyű és nagyon okos.. :)
2012. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bayern26 ***** válasza:
Nekem Berni pásztorrom van és kiváló házörzö :D
2015. nov. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!