Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelelő mozgatási forma egy...

Megfelelő mozgatási forma egy közepes termetű (felnőtt) pásztorkutya számára a biciklis edzés?

Figyelt kérdés
Lengyel-alföldi pásztorkutyát szeretnék tartani, és szeretném megtalálni a számára legmegfelelőbb mozgási formát!
2009. júl. 8. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

attól függ mennyi idős. A komolyabb terhelést nem árt egy éves kor utánra hagyni amikor a csontok és az izületek már kifejlődtek, és elég stabilak hozzá.


Addig csak óvatosan és ne túl hosszú távon.


Ilyenkor szoktam javasolni a lassú menetet, ami szintén fárasztó dolog, hiszen nem egy ideális mozgási tempó az izmok számára. Ezzel együtt kíméletes az csontok izületek és a szív számára is. Nagyon lassan szinte totyogva kell sétálni. próbáld ki meglátod hamar lógni fog a nyelve.

2009. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy tenyésztőt szerintem ;) ponlap pont hu

Én inkább játékra építenék, biztos szeret játszani labdával vagy freesbievel.

2009. júl. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is biciklizek a kutyámmal (mudi) és az a tapasztalatom, hogy nem igazán fárasztja le agyilag, pedig az is számít.
2009. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Agyilag szerintem sem túl leterhelő, sokkal inkább javasolják a póráz nélküli sétáltatást, hogy hadd futkározzon szabadon annyit amennyit szeretne, és más kutyusokkal is hancúrozhat, nem tudom, talán az lenne a legmegfelelőbb!!

Ja és még valami: A mudi nagyon aranyos és szép kutya nekem tetszik az a fajta?

Amúgy jó házőrző?

2009. júl. 13. 15:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi nekem tetszik!!! (nem ? hanem !)
2009. aug. 31. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!