Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őz fejű csivava tenyészet...

Őz fejű csivava tenyészet kéne nekem, de nem találok csak olyat ahol csúnyák a kutyák, komolyan azok tetszenek nekik?

Figyelt kérdés
Mindjárt linkelek képeket hogy milyenre gondoltam..hosszú szőrűt akarok egyébként, de ha rövid és szép az is jó lenne.

2012. jún. 28. 13:08
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Rosszul tudjátok. Lehet őzfejű is.
2012. jún. 28. 18:17
 12/36 A kérdező kommentje:
Az almafejűeknek a testalkatuk is olyan telített...nekem nem tetszik.
2012. jún. 28. 18:18
 13/36 A kérdező kommentje:
Egyébként teljes életet így is tud élni.
2012. jún. 28. 18:20
 14/36 A kérdező kommentje:
2012. jún. 28. 18:22
 15/36 anonim ***** válasza:

Idézet a hivatalos, jelenleg is érvényes chihuahua standardból:


"HEAD


CRANIAL REGION :

Skull : Well rounded APPLE HEAD (a characteristic of the breed).

Stop : Well marked, deep and broad as the forehead is rounded above the set-on of muzzle."


Forrás: www.fci.be/uploaded_files/218g09-en.doc


Vagyis TÉNY (amivel vitatkozni lehet, csak épp nem érdemes), hogy ennél a fajánál elvárás (mint FAJTAJELLEG) az alma fej. Minden tenyésztő erre törekszik. Vagyis tenyészetet egészen biztosan nem fog őzfejűben találni. Maximum szaporítót.

2012. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Az FCI és az AKC se mondja h olyan nem lehet a kutya, hanem h az almafejre kell törekedni. De almafejűnek is simán lehet őzfejű kölyke. Tehát ha szerencséd van, akkor lehet találni olyat is, tk-val. Ha elmennél vele kiállításra, akkor semmit nem nyerne és nem is ítélnék tenyészthetőnek se. De attól még létezik.
2012. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Oké, nekem az jön be. Esetleg tudtok pár jó kennelt? Hosszú és rövid szőrű is jó lenne. Majd én is utánanézek, hátha szerencsém lesz.
2012. jún. 28. 20:16
 18/36 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy születik egy 1-1 kennelben elvétve ilyen fejű kutya, mert mindig előfordulhat, hogy nem olyan kölyök születik, mint amit szeretnének és amire számítanak, de nem tenyésztenek rá. Valószínűleg az ilyeneket adják el hobbi célra ivartalanítási kötelezettséggel.
2012. jún. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Így van azok mennek hobbira. Az almafej a kívánatos!

A szaporítóknál hamar találsz " őzfejű " csivit.

Minden fajtában vannak " hibás, nemkívánatos " egyedek.

Attól még tetszhet de sem kiállításra , sem tenyésztésre nem jó!!!

2012. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Oké, nincs is ilyesféle célom vele.
2012. jún. 29. 10:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!