Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvadulhat ettől?

Megvadulhat ettől?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyon szeret csavarogni. már mindent kipróbáltunk de hol kirágja magát a fán vagy kiássa magát a kerítés alatt, de akadt már olyan is, hogy nekifutott belekapaszkodott és azzal a lendülettel gyakorlatilag átugrotta. Mikor megkötöttem mindig kezdte a fulladozós játékát ezért enyhébbre vettem neki egyel amitől aztán kibirt bújni. Tehát az lenne a kérdésem hogy megvadulhat attól ha most véglegesen lánc kerül rá?

2012. jún. 28. 20:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

amit belinkeltél wikipedias oldalt ez onnan van:

Ezért nagyon fontos az erdélyi kopó megfelelő képzése, a rengeteg séta, játék, amellyel mozgásigényét a gondos gazda kielégíti.


próbálkozatok ezzel először szerintem :)

2012. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
de am hiába kezdődik 140.e-től ha tegyük fel nem kötjük meg. ugyanúgy csavarog. és majd feljelentenek minket hogy kint kószál a szerencsétlen és hogy milyen gazdák vagyunk.azért még talán többet kellene fizetnünk sőt a kutyát is elaltathatják,ha megtámad valakit! van egy ösztöne és ha ideiglenesen is meg kell kötni. keressük meg keresem én is a megoldást amit képes elfogadni egyéb ásások és rágcsálások nélkül vagy legrosszabb esetben ugrálásokkal ami egy gyakorlatilag pici kutyánál elég morbid. nem akarok kisebb villanypásztort sem meg semmi ilyen dolgot. addig amíg meg nincsen megoldás addig muszáj megkötni mert kirohangál. a kertben a kerítés több részét kirágta. van ahol aláásott(azt már betöltöttem). azon vagyok hogy ne szökjön ki de mindig kijátszik minket. macskák meg vannak amiket szeret is általában zavargászni. meg mikor suliba mentem akkoris reggelente mindig korábban kiment körbe ment egy utcát és a kapu előtt várt engem. szval fogalmam sincs róla mi legyen :/
2012. jún. 28. 21:20
 13/16 anonim ***** válasza:

Megkötni nem szabad! Sajnos én is megkötöttem egy ideig a kutyámat, amíg nem voltam otthon, de amióta sétáltatva, foglalkozva van vele, azóta nincsen gond.

Nos, szóval megkötni semmikép. Először is, toldjátok meg a kerítés tetejét befelé hajló erős dróttal, amitől nem tud majd kiugrani, mert nem fér. Utána kezdjetek el vele sétálni. Nekem sem volt pénzem iskolára, inkább magam foglalkoztam vele, hogy sétáltatom, játszom vele. Napi egyszeri séta is segít, meglátod. Én is naponta egyszer, este sétáltatom, már kicsit lentebb vett a hiperaktivitásából. Utána ha ráérsz, kezdhetsz vele valami hobbit. Írták a frizbit, ami viszonylag olcsó, viszont nagy terület kell hozzá, és a kutyát érdekelje a korong. A másik az agility, ha szeret ugrabugrálni. Vagy a legegyszerűbb: kocogás. nagyon fogja szeretni, mivel a vére vadászkutya. szagok, szabadság, ez dominál. Sok sikert, de nem megkötni. Amúgy ebőr is megoldás, de az erősebb kutyák kiszakíthatják, tapasztalatból mondom.

2012. jún. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

emlékszek egyszer levittem sétálni a patakmellé. és meglátott egy kis őzikét. és elkezdte kergetni. alig birtam megfékezni.. :D de bocsánat ez nem ide tartozik :) csak a lényeg az hogy nagyon nem érdekli hogy csak akkor ne.

itt egy másik oldal: [link] ez talán jobb mint az első.

2012. jún. 28. 21:26
 15/16 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm a válaszokat! sokat segítettek vele. így már biztos hogy hosszú távon nem lesz láncon folyamatosan! leviszem sétálni játszadozok vele. meg kezdek valamit a szétrágott kerítéssel :) és akkor el is felejthetjük a láncot! de azért még várok ötleteket! :))
2012. jún. 28. 21:35
 16/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
68%

Erdélyi kopód van, aki VADÁSZKUTYA, MUNKAKUTYA!!!

És láncra vernéd, mert szökik??? Minek vettél ilyen kutyát, ha nem tudod biztosítani neki a szükséges körülményeket?


A lánctól még jobban meg fog vadulni, magában is kárt tehet!


Amit tenned KELL:


- minden nap legalább 2 óra séta, futtatás: szabályozott, aktív tempójú séta láb mellett illetve mezőn-határban póráz nélküli futtatás akár bringa mellett

- szellemi fárasztás, alapengedelmességi feladatok maximális begyakorlása

- a hierarchiában a kutyát a legalsó lépcsőfokra helyezni

- az udvart szökésbiztosan körbekeríteni, vagy egy nagy, legalább 5*5 méteres kennelt felhúzni, ahonnan naponta 2-3 alkalommal hosszú sétára kell kivinni a kutyát

- lakásban is tarthatnátok, ha nem vagytok otthon...persze szintén 2-3 séta mellett

2012. jún. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!