Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől én most rossz gazdi...

Brigi&Dominó kérdése:

Ettől én most rossz gazdi vagyok? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos havanese kutyám, akit imádok. Nagyon sokat foglalkoztam vele, ennek köszönhetően nagyon jól nevelt, értelmes kutyus vált belőle. Viszont sajnos nem boldogulunk az életben az anyagiakat illetően, szóval elhatároztuk, hogy elköltözünk Svédországba és ott alapozzuk meg a jövőnket. Itt jön a bökkenő! A kutyánkat valószínűleg nem tudjuk azonnal magunkkal vinni!:( Kénytelen leszek anyukámra bízni, amíg megvetjük a lábunkat Svédországban. Egyrészt rettenetesen fog hiányozni, másrészt kicsit félek is, hogy "elrontják" a tesómmal, mert amikor ott vagyok sem lehet nekik megmagyarázni az alap dolgokat, pl. hogy ne etessék amikor ők esznek, vagy ha nem hajlandó megenni a kaját, akkor nincs vacsi. Nem merik elengedni sem, ha én nem vagyok ott, de neki szüksége van a szaladgálásra, különben elég frusztrált lesz. Azt sem szeretem, hogy ha hazaérünk rögtön leülnek simogatni, meg gügyögni neki, de ettől csak azt érik el, hogy hisztizik egy 10 percig és folyton sír, ha elmegyünk otthonról. Nagyon szeretik a kutyát, de úgy érzem rossz hatással vannak rá.


Ha visszajövünk, akkor pár nap alatt visszarázódik, nem sír, nem kunyerál, megeszi, amit elé teszek. De mi lesz ha hónapokig él anyukámékkal? Kicsit félek attól is, hogy mennyire fog hiányolni, mert engem tekint falkavezérnek, meg egyébként is nagyon szeretjük egymást.:( Rossz gazdának érzem magam, hogy magára hagyom és félek, hogy elfelejti, amiket eddig tanítottam neki.:( Ráadásul itt van a kamasz kor kapujában és már most is makacskodik, mi lesz akkor később, ha még szabályok sem lesznek körülötte?


Igyekezni fogok, hogy minél hamarabb jöhessen utánunk, de nem tudom előre, hogy ez mennyi időbe telik majd.:(


2012. jún. 28. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Legrosszabb esetben az fog bekövetkezni,hogy mivel anyádék megalázkodóan viselkednek vele szemben (gügyögnek,lesik minden óhaját) így miután te mint falkavezér eltűnsz a képből Ő fogja átvenni . HA nem falkavezérségre született ()márpedig a kutyák többsége nem arra) akkor Ő is csak egy oylan kis fusztrált szőrcsomó lesz,aki mindenkit megugat,mert hát bele lett kergetve a falkavezérségbe,mert senki más nem vállalta fel ezt a szerepet. Anyádékkal szemben olyan szavakat használj, hogy "Ohh, igen, ezzel amit most csinálsz MEGALÁZKODSZ a kutya előtt." " Úgy viselkedsz,mintha a kutya a seggéből rántott volna ki..." "Most hogy ezt csináltad a kutya lett a vezető,te meg csak követő lettél"
2012. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd meg anyukádéknak, hogyha így folytatják, nem fogják tudni irányítani a kutyát, és ő lesz a falkavezér. Esetleg mutasd meg nekik, hogy te mit szoktál a kutyával csinálni, mondd, hogy iskolázzák. Esetleg kérdd meg őket, hogy vigyék el egy kutyaiskolába hetente/kéthetente, ha ők nem tudják nevelni. Vagy szólj egy ismerősödnek, hogy segítsen (aki ért is hozzá, és a kutyát is ismeri).

Sok sikert Svédországhoz és a kiskutyához is :)

2012. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Hozd el hozzánk, Joeyval ellesznek :)

Na jó, viccet félretéve..


Tesód mennyi idős? Én megkérném őket, hogy járjanak el vele kutyasuliba (akár felváltva), mert a kutyának szüksége van rá (ezzel szerintem meg lehet fogni őket), majd észrevétlenül őket fogják tanítani a suliban és máshogy kezelik majd a dolgot :)

2012. jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én már próbáltam mindent mondani nekik, de azzal jönnek, hogy ők úgy sajnálják, mikor nem adok neki enni, mert éhezik, meg biztos azért hányt habosat is, mert nem adok neki enni, meg ők nem tudják megállni, hogy ha hazamennek és rájuk ugrál, akkor ne simogassák meg. Szóval azt hiszik, hogy a kutya is ember gyerek, vagy nem tudom és ettől senki sem tántoríthatja el őket.


A kutyaiskola jó ötlet! Már én is vinni akartam, de itt budapesten nagyon drága, de vidéken, hátha olcsóbb. Meg az is jól jöhet, hogy a kiutazás előtt pár hónapra hazaköltözök, hogy tudjunk gyűjtögetni, szóval lehet elkezdek én járni vele, aztán ráveszem a húgomat, hogy jöjjön velem. Ez lehet beválik!:)


Szandi hidd el, hogy szívesen rád bíznám Dominót!:) Az a baj, hogy anyáékat sem akarom megbántani, de tényleg elgondolkodtam azon, hogy van egy fiatal pár itt a közelünkben, akik szintén a következetes nevelés hívei, de azért anyáék tényleg nagyon szeretik, úgyhogy biztosan megsérteném őket.:) A húgom egyébként most lett 20 éves, úgyhogy talán rá tudom venni pár dologra, de még anya sem öreg 42 évesen, hogy ne tudja megérteni, csak az a baj, hogy irtó makacs.:S Na de majd megpróbálom kihasználni azt a kis időt, amíg otthon leszek, hátha ez segít majd!:) Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 28. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
A kutya tökéletesen tud alkalmazkodni. Tisztában lesz azzal, a szüleidnél mit tehet meg és Nálad mit tehet meg. Persze, hosszabb idejű váltáskor próbálkozni fog a szüleidnél alkalmazottakkal, de ,ha határozott vagy, igen gyorsan venni fogja a lapot.Kénytelen lesz rá :))
2012. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

:)


Hol is laknak anyukádék?

Egy dolgot tegyél meg mindenképp, ha anyukádéknál leszel, hívj házhoz egy kiképzőt, előtte mondd el neki, hogy te ezeket a dolgokat mind tudod (nincs kunyizás, letiltjuk az ugrálást stb), de ha te mondod anyukádnak, nem hiszi el (anyósom is folyton tömné Joeyt amúgy). Kimegy házhoz a kiképző és elmondja az otthoni dolgokat, talán ebből anyukád is tanulna :)

2012. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyíregyháziak vagyunk! A házhoz jövő kiképzőt nem hiszem, hogy szívesen fogadná, de majd kipuhatolom, hogy mit szól hozzá!:) Mennyibe kerül amúgy egy ilyen kiképző? azt sem tudom igazán, hogy Nyíregyen milyen kutyasulik vannak, de lassan annak is utána nézek!
2012. jún. 28. 12:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Hozzánk 3eFt-ért jött ki :)

Mondd azt, hogy neked kell a segítség, mert valami nem stimmel a kutyával. A szülők nem szeretik beismerni, hogy valamit esetleg nem jól tudnak :)

2012. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is Nyíregyházán lakunk :D

Az Állatbarát Alapítványnál vannak képzések szombatonként, mi oda vittük egyszer a kutyánkat. Ingyenes.

Kőlaposra is vittük. Az nem tudom, mennyibe kerül, nekünk ingyen volt.

2012. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!