Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever vagy Németjuh...

Golden Retriever vagy Németjuhász? Miért?

Figyelt kérdés
Ott vagyok hogy kutyát szeretnék venni és ezek tetszenek . Nem tudom eldönteni melyiket vegyem meg .
2009. júl. 8. 15:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
16%
Nálam csakis a golden jöhetne számításba! A németjuhászok öreg korukra nagyon bevadulnak!Ismertem jó pár öreg németjuhászt és mindegyik öreg korára bevadult!
2009. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

hát ez nehéz mert mindkettő nagyon édi játékos és könnyen idomítható nekem még sosem volt golden retriverem szóvan én azt választanám(mert már németjuhászom vlt 1néhány:D)akármelyiket is választod jóljársz

mondjuk ha házörzőnek szeretnéd akkor a németjuhásszal jobban jársz de a goldenretriver vmivel játékosabb attól függ milyen célra szeretnéd....

2009. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Haverkodni játszani . Meg egy kicsit a házat is őrizni . Na meg megtanítani biciklizni meg ilyenek :D
2009. júl. 8. 16:05
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

előző vagyok az első válaszadóra ne halgass butaságot beszél

nekem már legalább négy németjuhászom volt és mind haláláig velem volt egyáltalán nemvadulnak meg ha megfelelő törődést kao úgyhogy ezt nagyon gonosz dolog volt kijelentened!!!!!!!!!

2009. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

még mindíg az előző vayok:D

akkor sztem németjuhászt válassz:D

2009. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk németjuhászunk van.Nyugodt kutyus nem agresszív.Jó természetű.A kislányomat követi mindenhova ha kimegy az udvarra.Vigyáz rá.
2009. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

a világ legnagyobb baromsága, hogy a németjuhászok bevadulnak!!! az enyémmel sincsen semmi baj, pedig nem mai "csirke":), önkéntes munkákra járok vele, ahol gyerekek nyüstölik egész nap, még tetszik is neki!

egyébként mindkét kutyafajta nagyon jó választás, okosak, könnyen taníthatóak!:) én, ha úgy lenne, megint németjuhászt szeretnék, de ez csak szubjektív, mert nagyon-nagyon imádom az én Egyetlenemet:)

2009. júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
Nekem retriverem van aranyos mondjuk elég hülye viszont az tény, hogy játékosabb mint a németjuhász.
2009. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha már 100 % a kutyavásárlás, akkor nézz meg egy gonden kölyköt és nézz meg egy németjuhász kölyköt. Amelyiknél megdobban a szived, azt válaszd. Mindegyik nagyon jó természetű kutya, amennyiben megfelelő gazdihoz kerül. Mindkettő nagyon impozáns megjelenésű, viszont a hosszú szőrt ápolni kell és tisztában kell lenned a hosszú szőr hátrányaival.
2009. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A németjuhász: ha házörzöt akarsz, ha tudsz vele járni kutyaiskolába, ha egy komoly, megbizható társra vágysz.

A golden: egy barátot szeretnél, van időd uszni, agilitizni járni vele, nem az udvaron akarod tartani (nagyon emberközpontú, szüksége van a családjára), ha nem napi 8-10 órákat lenne egyedül.

Két teljesen más lelkületű kutya ... mondjuk nekem a retrieverek a szivem csücskei :)

2009. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!