Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mozgassam le a kutyám?

Hogy mozgassam le a kutyám?

Figyelt kérdés
1 éves bullmacim van, túlteng benne az energia. A városban nincs kutyafuttató, de eddig simán kivittem parkokba, ahol kedvére játszhatott más kutyákkal. Ebben mindig kellőképp lefáradt a séták mellett. Most viszont előbukkantak a közteresek és büntetnek, így már nem merek ilyen helyekre menni. Lehetőségem van bemenni egy zárt területre (férjem munkahelyére), de ide más kutyás pajtit érthető módon nem hívhatok, de itt legalább el tudom engedni. Apportozni nem igazán szeret, 2-3 eldobásig érdekes a dolog, utána már az sem. Engedelmességi gyakorlatokat csinálok vele, városban sétálunk ill. a férjem munkahelyén persze el szoktam engedni. De nem fogja magát lemozgatni egyedül. Fogócskázás is ideig-óráig érdekli. Segítsetek, hogy mozgassam le, mit játszak vele? Sajnos az utóbbi időkben a lakás bánja kárát, hogy itthon napközben unatkozik, nincs eléggé lefárasztva. Hétvégén tele vagyunk programokkal, olyankor lefárad, ilyenkor lehetőség van más kutyával is játszani, ismerőssel, ha megbeszéljük és elvisszük őket valahova, de hétköznap ők sem nagyon érnek rá. Na de hogy tudnám a hétköznapokon lefárasztani?

2012. jún. 28. 21:51
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
100%

Ismerős helyzet. Én kutyám is ilyen volt annyi energia buzgott benne szétrágta az egész teraszunkat. 2 éves korára jött meg az esze olyan szinten, hogy mostmár nem rág semmit és nyugodt kutya lett. na de a válaszom: vegyetek neki csontot amivel eltud lenni akár egésznap és azt rágcsálja vagy még bővebben: [link]

[link] ilyen csontra gondoltam,csak nagyobba :)

2012. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is ez a problémám főleg mióta elmentek az őszutcából azóta nem nagyon tudom lefárasztani meg hiányzik is neki a kutyák társasága. Igaz felénk nem járnak közterületisek, de itt meg nincs normális kutya akivel tudna játszani egyrészt mert nagy másrészt errefele nagyon sok az antiszoc kutya
2012. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Először is a városodban élő kutyásoknak össze kellene fogni futtatóért. Ha pórázkötelezettség van, akkor az önk.-nak biztosítani kell helyet, ahol a kutyákat el lehet engedni.Ha van a városodnak honlapja, ott is követelni a futtatót. Szerintem az ÁVT-ben biztos van utalás az ilyesmire.

Mivel nem apportos, a kétlabdás rohangálást ki lehet zárni. Marad a kerékpár. nyáron az úszás. Vagy valaki ismerős kutyással összejönni, akinek elég nagy az udvara. Anno hozzám is járt egy lakótelepi snaci játszani az enyémmel.

2012. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
De nálunk az a baj hogy nem képesek összefogni a kutyások egy hülye futtatóért, mert kiskutyásokat nem érdekli mert azok úgyis elvannak a flexin a nagykutyások meg nem tudom mi a francért nem képesek összefogni. Már engem is zavar hogy nincs futtató, mert pórázon egy vizslát hogy fárasszak ki( ráadásul hiperaktív) még labdázni sem tudok vele.
2012. jún. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Meg a múltkor is elküldtek hogy vigyem a kutyát a város szélére, mert ott lehet csak elengedni. Belvároshoz közel lakom és nincs időm, se kedvem kimászkálni a város szélére
2012. jún. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket! A csont sajnos nálunk nem lesz jó, préselt csontot adtunk neki régebben, anyósom egyszer feljött hozzánk és odaadta a kutyának, eredménye az lett, mire hazaértem, egy öklömnyi darab fel volt tapadva a szájpadlására, csoda, hogy nem fulladt meg. Főtt marhalábszárral szintén nem merném itthon hagyni, ezeket csak felügyelet mellett kaphatja.


Nem tudom mit lehetne tenni, de tényleg, van már egy petíció is, amin aláírást gyűjtenek a kutyafuttatóért. Az egyik parkban egy kutyás hölgy az önkormányzatnál dolgozik, régóta szó van róla, hogy lesz egy elkerített rész a kutyáknak abban a parkban, ahova régen jártunk, de mégsem történik semmi. Rohadtul idegesítő. 2 kutyás ismerősöm van családi háznál, az egyik kutya nem enged be más kutyát a területére, a másik pedig akikkel el szoktunk menni néha kutyás úsztatásra, rohangálásra, de eléggé el vannak havazva hétköznap :S


Most rendeltem neki itthonra interaktív játékot, amibe jutalomfalatot lehet tölteni, ebben fogja kapni a reggelijét:

[link]

Talán ezzel dolgozik az agya is és leköti magát egy időre.


Utolsó reménységem az, hogy rendeltem neki 3 db olyan labdát, aminek a nyílásába virslit tudok rakni, talán ezzel rá tudom venni apportra, mert a kajáért mindenre képes.


Ha ez sem, akkor nem tudom mi lesz, bokaszalag szakadásom van, futni nem nagyon futhatok, biciklitárolónk meg nincs, meg hát belárosban lakunk, csak betonon tudnám futtatni a kutyát :S


Egyébként ugyanazok a közteresek büntetnek, akik a fizetős parkolóknál is vizsgálják a jegyeket? Esküszöm meginterjúvolok egyet, hogy most akkor hogy is van ez...

2012. jún. 28. 22:16
 7/32 honestly válasza:
szoktasd hozzá a biciklihez pl. ha nagyon húz van ez az fejhám vagy mi amit a fejére tudsz tenni, nem fáj neki de nem húz és mégis jobb mint a fojtónyakörv. amellett ha fut biztos lefárad vagy járj el vele te futni ha van kedved biztos szivesen menne veled. ezektől mégis jobban lefárad mint a sima sétától
2012. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 honestly válasza:
bocsi utólag olvastam el amit irtál akkor ezek kilőve:/
2012. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Remélem lesz majd futtató, mert tomi utál pórázon sétálni
2012. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ezek sajnos tényleg kilőve :(


Bízom benne én is. Melyik parkból zavartak el titeket? Az Ősz utcából?


Komolyan gondolkodom egy magánkézben levő kutyafuttatón, bérelni kéne egy területet, ezt még lehetne is találni, na de nyilván ez fizetős lenne, hogy a bérleti díjat össze lehessen dobni, de egyszerűen nem tudok mit kitalálni rá, hogy lehetne megoldani, hogy aki odavinné a kutyáját, mindenki adjon bele és szedje is össze a sz@rt a kutyája után. Nem jövök rá. Ötlet?

2012. jún. 28. 22:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!