Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Laikusként hogyan tudom...

Laikusként hogyan tudom megállapítani, hogy rühes-e a kutyám? A vakarózáson kívül.

Figyelt kérdés

2012. jún. 28. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elviszed az állatorvoshoz, aki megállapítja, hogy rühes-e :)
2012. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Voltunk! Azt mondta nem az ......
2012. jún. 28. 11:44
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Akkor miért akarod felülbírálni?

Mit állapított meg az orvos azon kívül, hogy nem rühes.

A rüh nem igazán jellemző, hogy előforduljon családban tartott kutyánál.

2012. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Táplálékallergiát állapított meg. De mint tudjuk, azt még embernél is nehéz megállapítani. Komolyan, ti azt hiszitek, hogy az orvosok mindentudók. Számtalan példát tudnék mondani, hogy milyen sokszor melléfognak és csak tippelgetnek, továbbá csak a tüneteket kezelik, az okot NEM!
2012. jún. 28. 12:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Olyan állatorvoshoz kell járni, akiben megbízol, ez alapvető, ha kutyát tartasz.
2012. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem hisszük azt, hogy az orvosok mindent tudók. De a kezdő orvos is képes egy rühes kutyát felismerni.
2012. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ok! Az orvosunkban megbízunk! De a kételkedésem története hosszú ...

Tekintsétek tárgytalannak a kérdést!

2012. jún. 28. 12:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Rühesség


Ez a külső parazita két formában fordul e1ő. Rühességet (sarcoptic 7 szarkoptikus rüh) okoz egy olyan parazita, amelyik befúrja magát a bőr alá. Ez fertőző, intenzíven irritáló és a kutyát állandó vakarózásra készteti, ami sebeket, fekélyt okozhat. Demodektikus (tüszős) rühességet a szőrtüszőben élő parazita. okozhat. Ez nem fertőző, de ha nem kezelik, nagy területen a bőr roncsolódását okozhatja. A diagnózist a bőrkaparék mikroszkopikus vizsgálatával kell igazolni. A szarkoptikus rühösséget rovarölő fürdőkkel kezelik, de erős fertőzés esetén ajánlatos lenyírni a szőrt. Újrafertőzés hamar e1ofordulhat, ha nem kezelik gondosan a háztartásban az összes megtámadott állatot.

Hiba! A kapcsoló argumentuma érvénytelen.A rókák is fogékonyak erre a parazitára és megfertőzhetik a területükön sétáló kutyákat. A demodektikus rühességet nehezebb megfékezni és a kezelés a csak receptre kapható rovarö1ő merítő fürdő ismételt alkalmazásából áll több héten át. Néha e1ofordul, hogy a kutya nem reagál a kezelésre, és az eutanázia (elaltatás) a leggyöngédebb választás (megoldás), annyira súlyos ez az állapot.

2012. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves tőled, hogy leírtad a rühösség tüneteit, de a neten én már minden létező cikket elolvastam. Kértem bőrkaparék vizsgálatot, de az orvos azt mondta, hogy felesleges, mert nem rüh. Egyébként ő a legjobb orvos itt a környéken ....
2012. jún. 28. 12:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha Neked az a megnyugtató, hogy csináltatsz bőrkaparékot, akkor a világ legjobb orvosának sincs joga megtagadnia azt. Valóban az lenne a megoldás, hogy laborban megcsinálják a kaparék vizsgálatot.
2012. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!