Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nápolyi masztiff többet...

Egy nápolyi masztiff többet eszik mint egy rendes kutya? és ha igen akkor mennyivel? Ha kiskutyája születik magától kitudja hordani vagy császározni kell?

Figyelt kérdés
2012. jún. 29. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Egy nápolyi masztiff pont annyit eszik, mint egy csoki masztiff vagy egy marcipán masztiff.
2012. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
És mi a helyzet a grillázs masztiffal? :D
2012. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb nápolyi masztiff rendes kutya!
2012. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel a nápolyi masztiff egy nagy termetű, súlyos kutya, egyértelműen többet eszik mint mondjuk egy német juhász (nem tudom mi számít "rendes kutyának") Szóval igen, többet eszik. Hogy pontosan mennyit az attól függ mivel eteted. Ha pedigréével akkor lehet hogy naponta vehetsz egy 2 kilós zsákkal, ha valami jó minőségű táppal, akkor kicsit kevesebb is elég neki. Arról se feledkezz meg, hogy ezek után mennyit kakil. Összeszedhetsz naponta egy teszkós szatyorra valót.

A második kérdésre nem tudom a választ.

2012. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát csakis magától tudja ki hordani....


másban nem hiszem hogy, ki fejlődne egy nápolyi masztiff kis kutya.


egyébként meg szerintem nem kell császározni, simán is megtudja szülni, szerintem.

2012. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nápolyi masztiff nagy, robosztus kutya valóban, viszont nem túl mozgékony (nem is szabad pl futtatni) és lassú az anyagcseréje, ezért nem eszik extrém sokat kifejlett korában. Viszont! Kifejlettnek 2-3 éves korában számit és addig , főleg az első időszakban, mikor hetente (!!!!) 1-2 kg-ot hizik nagyobb tápanyagbevitelre van szüksége. És az a táp nagyon nem mindegy milyen, a fajta nagyon érzékeny, immunrendszere nem túl erős és elég sok betegségre fogékony.

A nápolyi masztiff nehezen altatható, nehezen fedez és igen, a kölyökhalandóság miatt jobb császározni. Ez utóbbit itt olvastam:

[link]

2012. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes választ! a többiek meg magukba nézhetnének hogy mekkora bunkók!
2012. jún. 29. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen az értelmes választ! Na de azért a többieket nem kéne lebunkózni! :D
2012. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Báháháhá, utolsó, nagy volt :D
2012. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!